متن خبر

کدخبر:857
منتشر شده در جمعه, 27 دی 1392 14:47
بازدید: 19912
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از بدهی ۸۰ هزار میلیارد تومانی ۳۰ نفر به بانک‌ها خبر داد.
به گزارش فارس، مصطفی افضلی‌فرد در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: ۳۰ نفر از بدهکاران عمده و کلان بانکی که پرونده‌هایشان در کمیسیون اصل ۹۰ مطرح است بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارند که در پرداخت آن سهل‌انگاری کرده و دست نگه داشته‌اند.

وی تصریح کرد: ما به جای آن که به سراغ این ۳۰ نفر که ۸۰ درصد منابع و معوقات بانکی در اختیار آنهاست، برویم سراغ افرادی می‌رویم که پنج میلیون وام گرفته‌اند و هر روز با ارسال اخطاریه‌ها و اجرائیه‌ها سعی در تحت فشار قرار دادن آنها هستیم؛ در حالی که به راحتی می‌توانیم از این ۳۰ نفر مطالبات و معوقاتمان را دریافت کنیم.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جالب است که در کشور ۶۰ درصد تسهیلات دریافتی برگشت می‌خورد؛ در حالی که ۴۰ درصد آنها معوقه هستند و ۵۰ درصد تسهیلات دریافت شده نیز در مورد غیرمعین به کار گرفته شده و صرف می‌شود.

این مسئول با ابراز گله‌مندی از برخی انحصارگرایی‌ها در این زمینه اضافه کرد: جالب است انحصار واردات نهاده‌های دامی را به یکی از این ۳۰ کله گنده کشور داده‌اند که به صورت شبکه گسترده سعی در واردات و افزایش قیمت نهاده‌های دامی دارند؛ در حالی که ما باید براساس شعار مولایمان امام حسین (ع) با هرگونه انحصار مبارزه کنیم.

افضلی‌فرد بیان اشت: زمانی که فقیر و فقرای جامعه درخواست رقم بسیار پایین تسهیلات می‌کنند بانک‌های ما سخن از ناهماهنگی منابع و مصارف به میان می‌آورند؛ در حالی که برای پرداخت تسهیلات افراد ویژه‌خوار هیچ محدودیتی وجود ندارد و آنها به راحتی می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به تعریف نادرست از اشتغال اشاره کرد و یادآور شد: زمانی که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سابق به مجلس آمد تعریفی از اشتغال را انجام داد که تعجب‌آور بود و اعلام کرد براساس قانون اشتغال جهانی هرکس در روز دو ساعت کار کند، شاغل محسوب می‌شود؛ در حالی که ما چنین تعریفی را قبول نداریم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با ایراد وارد کردن به آمار اشتغال کذایی که در طول سال اعلام می‌شود، اذعان داشت: اگر ۱۹ هزار اشتغالی که امروز رقم آن اعلام شد، صورت گرفته باشد باید از تعداد ۶۰ هزار بیکار این تعداد را کم کنیم و برای ۴۱ هزار بیکار باقی‌مانده برنامه‌ریزی داشته باشیم، اما زمانی که به سراغ آنها می‌رویم خود آنها با تعجب می‌گویند ما که شاغل نیستیم که به اشتباه اسم ما را به دلیل یاد گرفتن مهارت و فنی یا پرداخت دو میلیون تومانی در لیست اشتغال آورده‌اند.


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران