متن خبر

کدخبر:688
منتشر شده در جمعه, 19 مهر 1392 18:07
بازدید: 19526
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که پس از اعلام فهرست بازیکنان مورد نظرش برای دیدار با تایلند مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت در دفاع از ملاک های انتخابش گفت: برای من فرقی نمی کند که از کجا بازیکن دعوت کنم. مهم این است که بتوانم برنامه‌هایم را برای موفقیت تیم ملی ایران به اجرا درآورم. من دوست دارم مثل زمانی که تیم ملی به جام جهانی صعود کرد همیشه مردم ایران را خوشحال ببینم.

به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کی روش که پس از آغاز اردوی تیم ملی فوتبال برای دیدار با تایلند تا روز جمعه مصاحبه ای با رسانه ها نداشت، امروز دو مصاحبه داشت. او که صبح جمعه مصاحبه اش با ورزش و مردم از تلویزیون پخش شد عصر جمعه به خبرنگاران حاضر در تمرین تیم ملی همان حرف های مصاحبه اول را تکرار کرد. با این حال او حرف های دیگری هم زد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که طی روزهای گذشته انتقادات زیادی در مورد دعوت کردن برخی بازیکنان به وی وارد شده بود گفت: من سرمربی تیم ملی فوتبال ایران هستم و برایم فرقی نمی کند که از شیراز، اهواز یا اصفهان و یا آمریکا بازیکن دعوت کنم. برای من و البته همه مهم این است که تیم ملی موفق باشد. هیچ وقت شادی مرم ایران بعد از رفتن به جام جهانی را فراموش نمی کنم و دوست دارم دوباره این شادی را در دیدار برابر تایلند هم ببینم.

وی ادامه داد: بازهم باید در مورد توجه بیشتر به استقلال و پرسپولیس توضیح بدهم. همانطور که قبل از این هم گفته بودم این دو تیم از این جهت مهم هستند که طرفداران زیادی دارند. مثل تیم های رئال و بارسلونا که بیشتر از بقیه مورد توجه قرار می گیرند. ضمن اینکه سن بازیکنان هم برای من مهم نیست. بلکه اگر بازیکنی شرایط و فاکتورهای مورد نظر من را داشته باشد دعوت خواهد شد. برای همین است که در سفری که به برزیل داشتم تمام شرایط تیم ملی را بررسی کردم. من دوست دارم مردم ایران را همیشه شاد ببینیم و به همین خاطر تمام تلاشم را در این راستا انجام خواهم داد.

کی روش در مورد اردوی تیم ملی نیز گفت: ما این اردو را قرار داده ایم تا برخی بازیکنان جوان را محک بزنیم. بازیکنانی که کمتر فرصت حضور در اردوی تیم ملی را پیدا کرده اند این بار می توانند خودشان را نشان دهند. جوان های تیم ملی در این اردو زیر نظر ما خواهند بود. رنگ تیم باشگاهی هم برای ما فرقی نمی کند که زرد باشد یا آبی. ما می خواهیم مجموعه ای از بهترین ها را داشته باشیم و هر بازیکنی که فاکتورهای مورد نظر ما را داشته باشد به اردو دعوت خواهد شد.

کارلوس کی روش با بیان اینکه همه باید دست در دست هم دهیم تا تیم ملی فوتبال ایران به اهدافش برسد گفت: مثل قبل از دیدار با کره جنوبی همه باید کمک کنند تا مردم به ورزشگاه بیایند و انگیزه بازیکنان را بالا ببرند تا ما بار دیگر مردم را خوشحال کنیم. ما به حمایت مردم نیاز داریم و امیدوارم رسانه ها کاری کنند مردم به ورزشگاه بیایند و تیم ملی کشورشان را تشویق کنند.

سرمربی تیم ملی با تاکید بر اینکه یک سال است مهرداد بیت آشور را زیر نظر دارد گفت: مدت زیادی است که مهرداد را زیر نظر دارم. حتی در فهرست قبلی من نام او بود و قصد داشتم به تیم ملی دعوتش کنم اما مهرداد دچار مصدومیت شد. با این حال الان شرایط خوبی دارد و به همین خاطر از وی دعوت کردم به تیم ملی بیاید.

کی روش که به خاطر اعلام لیست دیدار با تایلند مورد انتقاد بیشتری از سوی برخی کارشناسان و بازیکنان قرار گرفته بود در مورد صحبت های برخی که گفته بودند تیم ملی شانسی به جام جهانی صعود کرد گفت: ما در فوتبال دو نوع آدم داریم. دسته اول آنهایی هستند که قول های زیادی می دهند اما دستاور کمی دارند. دسته دوم کسانی هستند که قول می دهند و دستارودهای بیشتری دارند. من خودم انتخاب کردم که جزو دسته دوم باشم.

کارلوس کی روش صبح امروز جمعه نیز در مصاحبه ای که از ورزش و مردم پخش شد، صحبت های زیر را مطرح کرد:

کی روش که تیم ملی ایران را به جام جهانی برده و از هفته گذشته اردوی تدارکاتی برای دیدار با تایلند را آغاز کرده است پیرامون آخرین وضعیت این تیم گفت: برای ما بسیار اهمیت دارد که بتوانیم برنامه های تیم ملی را به بهترین شکل ممکن به اجرا درآوریم. ما زمان زیادی نداریم و باید از کوچکترین فرصت ها برای موفقیت تیم ملی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی در مورد دیدار با تایلند و اینکه گفته می شود این بازی خیلی اهمیت ندارد گفت: همه بازی ها برای تیم ملی از اهمیت بالایی برخوردار است. خصوصا اینکه این بازی یک دیدار رسمی باشد. ما دو اردوی خود را از دست داده ایم و این اتفاق خوبی برای تیم ملی نیست. باید از اردوی دیدار با تایلند بهترین استفاده را ببریم.

کارلوس کی روش که با برنامه ورزش و مردم گفتگو می کرد در پاسخ به این پرسش که زمانی که در ایران نبودید چه کارهایی را انجام دادید گفت: مسلما کارهایی که مربوط به تیم ملی می شود بسیار پیچیده است. زمانی که نبودم بازدید از زمین های مختلف ، هماهنگی های هتل های مختلف و موارد دیگر را پیگیری کردم. البته متاسفانه برخی ها صحبت هایی مطرح می کنند که خیلی اهمیت ندارد. برخی افراد زیادی از حد صحبت می کنند. برای من مهم این است که بتوانیم به هدفمان برسیم و این هماهنگی ها صورت گرفته باشد و تجاربم را به فوتبال ایران انتقال دهم.

کارلوس کی روش که در روزهای اخیر با رسانه ها گفتگو نکرده است در پاسخ به این پرسش که چرا صحبت نکرده اید گفت: مسلما بسیار مهم است که ارتباط خوبی با هواداران و حامیان فوتبال داشته باشیم. ولی برخی اوقات افراد صحبت های زیادی می کنند که من ترجیح می‌دهم زیاد صحبت نکنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که برخی انتقاد کرده اند که آنها را در لیگ ندیده اید و به اردو دعوت نکرده اید گفت: بهتر است در مورد این مسائل زیاد حرف نزنیم. به جرات می توانم بگویم که من و همکارانم بیشتر از 95 درصد بازیهای لیگ برتر را یا از نزدیک و یا از طریق فیلم دیده ایم. ولی باید برخی مسائل را در نظر بگیریم.

وی ادامه داد: ما بعد از دیدار با کره تاکنون هیچ اردویی نداشتیم و هدفمان این بود که بتوانیم اسکلت آن تیم را حفظ کنیم. ضمن اینکه فرصتی را به برخی بازیکنان جوان مثل یعقوب کریمی و یا جهانبخش بدهیم که آنها را از نزدیک زیر نظر بگیریم. ضمن اینکه قصد داشتیم بازیکنان مصدوم را از نظر پزشکی زیر نظر داشته باشیم. بازیکنانی مثل خسرو حیدری و مهرداد پولادی که باید زیر نظر خودمان کارهای پزشکی را انجام می دادند.

وی ادامه داد: نکته دیگری که باید مد نظر همه باشد این است که ما هر بار می توانیم بازیکنان محدودی را به تیم ملی دعوت کنیم. من نمی توانم برای هر اردو مثلا 10 بازیکن را در خط دفاع دعوت کنم. باید هماهنگی و تعادل را در تیم ملی و بازیکنانش برقرار کنیم و نمی توانیم تغییرات زیادی داشته باشیم.

کارلوس کی روش خاطرنشان کرد: تمام تصمیمات ما براساس دلیل است. اینطور نیست یک روز صبح از خواب بلند شویم و تصمیم جدیدی بگیریم. فرصت زیادی برای در اختیار قرار داشتن بازیکنان تیم ملی نداریم و باید از این فرصت ها به بهترین شکل استفاده کنیم.

وی در مورد اینکه برخی ها اعتقاد دارند شما به استقلال و پرسپولیس نگاه ویژه ای دارید گفت: با این مسئله موافق نیستم. البته اگر هم آنها درخواست بیشتری داشته باشند به این خاطر است که این دو تیم هواداران زیادی دارند و شما به هر ورزشگاهی که می روید طرفداران آنها زیاد هستند و برای بازی آنها در ورزشگاه آزادی یکصد هزار نفر می آید. بنابراین اگر توجه به اینها بیشتر باشد دور از ذهن نیست. اما از لحاظ حرفه ای هیچ تفاوتی بین تیم ها قائل نیستیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد پیشنهاد تیم ملی ایرلند به وی گفت: مسلما وقتی شما در رسانه ها متوجه این خبرها می شوید که در لیست ایرلند هستید باعث خوشحالی می شود. این نشان می‌دهد آنها هم به کار من اعتقاد دارند. اما این به این معنی نیست که من با آنها مذاکره ای داشته ام و یا می خواهم تیم ملی فوتبال ایران را ترک بکنم.

کی روش در پاسخ به این پرسش که آیا بین شما و کفاشیان مشکلی باقی مانده است گفت: تنها اختلافی که بین من و کفاشیان وجود دارد صحبت هایی است که در رسانه ها و نشریات می خوانم که باعث خنده من می شود و خود من را سورپرایز می کند. انگیزه های من و کفاشیان مشترک است برای رسیدن به موفقیت تیم ملی. هدف و رویایی که من و کفاشیان داریم همان است که ملت بزرگ ایران دارند. باید تلاش کنیم که به خواسته مشترک‌مان برسیم.

وی در مورد نگرانی هایی که برای برگزار نشدن دیدارهای تدارکاتی بزرگ برای تیم ملی وجود دارد گفت: زمان برگزاری بازی های دوستانه مصادف شده با بازیهای مقدماتی جام ملت ههای آسیا. این مشکل اصلی ماست. ما باید بعد از تایلند باید به مصاف لبنان و کویت برویم. با این حال داریم سخت کار می کنیم که چند بازی با تیم های بین المللی داشته باشیم. این بازی ها در اردوی پایانی ما در سال 93 برگزار خواهد شد.

کی روش در پایان با اشاره به دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر تایلند که روز سه شنبه برگزار خواهد شد گفت: درخواست من این است که هواداران برای دیدار با تایلند به ورزشگاه آزادی بیایند. ما هنوز خاطرات شیرین صعود به جام جهانی را داریم و امیدوارم مردم به ورزشگاه بیایند و از تیم ملی حمایت کنند تا دوباره خوشحالی را به قلب‌هایمان برگردانیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران