متن خبر

کدخبر:4692
منتشر شده در دوشنبه, 14 آبان 1397 18:31
بازدید: 151
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین گفت : با پایان یافتن چهارمین دوره طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی ، از 538 واحد، 13 روستای این شهرستان سرشماری صورت گرفت

.

به گزارش ورامین پرس؛عباس علیخانیان روز دوشنبه گفت : همزمان با سراسر کشور ، چهارمین دوره طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی از ۲۱ مهرماه در ۱۳ روستای بخش مرکزی و جوادآباد ورامین بر اساس طرح سازمان آمار اجرا گردید.
وی افزود : این طرح در روستاهای کلاته ، قشلاق قوئینک ، خورین و ریحان آباد از بخش مرکزی و شمس آباد عرب ، حصار گلی ، آجربست ، هفت جوبه ، تجره ، جعفرآبادجنگل ، کویر آباد ، خالد آباد و موسی آباد بختیاری از بخش جوادآباد اجرا شد و طی آن ۵۳۸ واحد مسکن روستایی مورد سرشماری قرار گرفت.
علیخانیان اظهار داشت : هدف از اجرای این طرح را گردآوری آمار و اطلاعات از وضعیت آبادی ها و خصوصیات کمی و کیفی مسکن روستایی کشور به منظور شناخت برخی از ویژگی های مرتبط با مسکن در آبادی های کشور در هر یک از استان ها ، شناخت ویژگی های کمی و کیفی واحدهی مسکونی روستایی در کل کشور به تفکیک استان و شهرستان و شناخت ویژگی های کیفی و کمی واحدهای مسکونی تحت پوشش طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در سطح استان های کشور است.
وی گفت : در این طرح ، اطلاعات واحدهای مسکونی از طریق مصاحبه مستقیم با خانوار ساکن در واحد مسکونی و تکمیل پرسشنامه طرح و اطلاعات آبادی از طریق صحبت با مطلعین مجلی در آبادی جمع آوری شد که این اطلاعات پس از پایش به صورت کتابچه در اختیار فرمانداری های قرار می گیرد تا در برنامه ریزی نوسازی بافت فرسوده روستایی مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان ورامین گفت: ۸۱ درصد از بافت روستایی شهرستان ورامین فرسوده است و باید با بهره گیری از تسهیلات بانکی نوسازی و مقاوم سازی شوند.
وی افزود: یک هزار فقره تسهیلات ۲۵۰ میلیون ریالی ارزان قیمت برای بازسازی و مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی شهرستان ورامین جذب شده که تلاش می شود تا با اطلاع رسانی از طریق دهیاری ها ، اعضای شورای اسلامی و ائمه جماعات ، مردم را به دریافت این تسهیلات ترغیب کنیم.
از سال ۸۲ و هر پنج سال یک مرتبه طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در کشور اجرا شده است.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

منبع :ایرنا

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران