متن خبر

کدخبر:4845
منتشر شده در چهارشنبه, 14 آذر 1397 21:34
بازدید: 38
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

برنامه ریزان شهری معلولان، جانبازان و سالمندان را به عنوان یک قشر اجتماعی به رسمیت بشناسند و برای احقاق حقوق شهروندان معلول نسبت به مناسب سازی کوچه، خیابان و معابر عمومی اقدامات لازم را صورت دهند.

 

به گزارش ورامین پرس؛یکی از ۱۶ بند قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که در سال ۱۳۸۳ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، به مناسب‌سازی محیط شهری اشاره‌کرده است که متأسفانه اجرایی نشده است و اگر از سال ۱۳۸۳ اجرایی می‌شد دیگر شاهد عدم مناسب‌سازی شهری نداشتیم.

در ماده ۲ قانون حمایت از معلولان با صراحت تمام کلیه سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی را موظف کرده که ساختمان‌ها و مراکز خود را جهت استفاده‌ی معلولان آماده سازند.

بیش از ۷۰ درصد کوچه، خیابان، معابر عمومی، وسایل نقلیه، پارک‌ها، بانک‌ها و غیره شهرستان قرچک هیچ‌کدام مناسب برای معلولان و افراد سالمند و جانبازان نیست و اگر یک معلول و جانباز نتواند در سطح شهر تردد کند از بسیاری از کارها بازمی‌ماند وبه مرور زمان گوشه‌نشین و خانه‌نشین می‌شود.

برنامه ریزان شهری معلولان، جانبازان و سالمندان را به‌عنوان یک قشر اجتماعی به رسمیت بشناسند و برای احقاق حقوق شهروندان معلول نسبت به مناسب‌سازی  کوچه، خیابان و معابر عمومی اقدامات لازم را صورت دهند.

با حذف موانع موجود برای  معلولان امکان مشارکت آنان در تمامی زمینه‌ها فراهم می‌شود و درنتیجه دستیابی این افراد به تمام امکانات پیشرفت کشور را به وجود می‌آورد

منبع :قرچک آنلاین

انتهای پیام/.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران