متن خبر

کدخبر:3537
منتشر شده در چهارشنبه, 13 ارديبهشت 1396 01:54
بازدید: 829
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از راه اندازی بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در شهرستان ورامین خبر داد .

 

 

 

 

 

 به گزارش ورامین پرس ،علی اشرف منصوری روز سه شنبه در بازدید معاون امور عمرانی استاندار تهران از پروژه های عمرانی ، خدماتی و کشاورزی شهرستان ورامین گفت : اجرای پروژه احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای کشور در منطقه حصارگلی شهرستان ورامین سال ها طراحی شده بود که به دلایل مختلف از جمله عدم تأمین زیر ساخت های مناسب ، اجرای آن عملیاتی نشده بود.

وی افزود : با توجه به سیاست های دولت در توسعه بخش کشاورزی ، راه اندازی این شهرک با هدف تولید و ایجاد فرصت های شغلی با برگزاری جلسات مشترک با وزیر جهادر کشاورزی و شرکت شهرک های کشاورزی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان تهران قرار گرفت.

وی اظهار کرد: راه اندازی این شهرک گلخانه ای به تأمین زیر ساخت های لازم از جمله آب ، برق ، گاز ، شبکه آبیاری داخلی و خیابان کشی نیاز داشت که با کمک وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان استان ، 90 درصد از این زیر ساخت ها تأمین شده است.

منصوری بیان کرد: هم اکنون آب مورد نیاز شهرک با بهره گیری از 2 حلقه چاه با آب دهی 50 لیتر در ثانیه تأمین شده و انتقال برق و خیابان کشی های مورد نیاز اجرا شده است.

وی اظهار کرد: یکی از مسائل پیش روی راه اندازی این شهرک ، تأمین گاز مورد نیاز گلخانه است که به دلیل قرار داشتن خط اصلی انتقال گاز در کنار بزرگراه قم – گرمسار ، اجرای آن با مشکل مواجه شده بود که در بازدید معاون عمرانی استاندار تهران ، به زودی مجوز انتقال گاز از کنار حریم بزرگراه صادر می شود .

وی گفت : فاز نخست این شهرک گلخانه ای با وسعت 104 هکتار در چارچوب قانون و از طریق شرکت شهرک های کشاورزی به فارغ التحصیلان کشاورزی و سرمایه گذاری علاقمند به فعالیت در حوزه گلخانه واگذار شده و در خرداد ماه امسال ، اولین سازه گلخانه ای اجرا وعملیات تولید محصولات کشاورزی در این شهرک آغاز می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران بیان کرد: با بهره برداری از فاز نخست این شهرک صنعتی ، 600 نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی به صورت مستقیم مشغول به کار می شوند و در فصل برداشت ، حدود 3 هزار نفر نیز به صورت موقت به فعالیت می پردازند.

وی بیان کرد: بهره برداری از شهرک گلخانه ای ورامین ، مصداق بارز تحقق شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال است .

شهرک گلخانه ای ورامین ، در مجاورت محور قم – گرمسار و در جنوب ورامین واقع شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران