متن خبر

کدخبر:4116
منتشر شده در دوشنبه, 11 دی 1396 16:05
بازدید: 426
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار ورامین از تدوین اطلس جامع مدیریت بحران شهرستان ورامین با همکاری سازمان جغرافیایی وزارت دفاع خبر داد.


به گزارش ورامین پرس، محمدرضا یوسفی صبح دوشنبه در جلسه مشترک با مسئولان سازمان جغرافیایی وزارت دفاع که با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری ، مسئول مدیریت بحران فرمانداری و رؤسای ادارات شهرستان برگزار شد، طی سخنانی گفت: مدیریت بحران زمانی شکل می گیرد که از تمامی فعالیت ها و فرایند های صورت گرفته ، اطلاعات کامل و جامعی در دست باشد تا بتوان ضمن پیشگیری از وقوع برخی از حوادث ، در صورت بروز بحران از میزان تلفات کاسته شود.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات و کمبودهای شهرستان ورامین در حوزه بحران ، عدم وجود نقشه جامعی از راه ها ، اماکن  ،ابنیه ، مسیرهای دسترسی ، تأسیسات و زیرساخت ها است و این کمبود می تواند در صورت بروز مشکل ، خدمت رسانی را با مشکل مواجه کند.

فرماندار ورامین فرونشست زمین را به عنوان یکی از مهمترین معضلات شهرستان ورامین یاد کرد و افزود: کمبود آب در سال های گذشته باعث شده تا میزان برداشت آب از سفره های زیرزمینی افزایش یابد و این امر به پدیده خطرناک فرونشست منجر شده است.

یوسفی گفت: از ۲۷۰ رشته قنات موجود در شهرستان ورامین ، تنها شش رشته قنات باقی مانده و این امر ، اوج کمبود آب در حوزه شهرستان را نشان می دهد.

وی بیان کرد: در حوزه ساخت و ساز به ویژه در حوزه مناطق روستایی ، توجه به طرح های هادی و حریم روستا باید به عنوان اولویت مورد توجه قرار گرفته و ساخت و ساز ها بر اساس استانداردهای لازم صورت گیرد.

فرماندار ورامین گفت : مسئولان باید با در نظرگرفتن الزامات مربوط به اسکان اضطراری افراد در هنگام بروز حادثه ، نسبت به تهیه نقشه جامع نقاط امن اقدام کرده و با در اختیار قرار دادن اطلاعات این اماکن به مردم ، آن ها را در هنگام بروز حوادث پیش بینی نشده ای مانند زلزله از بروز تلفات انسانی مصون کنند.

وی بیان کرد: با همکاری سازمان جغرافیایی وزارت دفاع ، اطلس جامعی از شهرستان ورامین تهیه می شود که در آن کلیه اطلاعات مربوط به مدیریت بحران آورده می شود تا در صورت بروز بحران ، مسئولان بتوانند از آن به منظور کمک رسانی هر چه مناسب تر به مردم استفاده کنند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران