متن خبر

کدخبر:3032
منتشر شده در چهارشنبه, 12 خرداد 1395 18:27
بازدید: 853
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مشاور فرهنگی فرماندار شهرستان ورامین با بیان این‌که اداره‌کل ارشاد استان تهران در موضوع قیام 15 خرداد کم‌کاری می‌کند، گفت: توهین به قیام 15 خرداد در شأن اداره‌کل ارشاد استان تهران نیست.

به گزارش ورامین پرس، حسین تاجیک نسبت به عملکرد اداره‌کل ارشاد و فرهنگ اسلامی استان تهران در ارتباط با جشنواره طلوع خرداد انتقاد کرد.

مشاور فرهنگی فرماندار شهرستان ورامین در جلسه تودیع و معارفه رؤسای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین با انتقاد از اداره‌کل ارشاد استان تهران گفت: انقلاب اسلامی دارای یک ماهیت فرهنگی است و به همین دلیل جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی در قانون اساسی از لحاظ قانونی و اجرایی بسیار مهم است.

وی افزود: زبان هنر و فرهنگ بعد از پیروزی انقلاب همواره در اختیار اسلام و ارزش‌های دینی بوده و امروز به‌واسطه تلاش هنرمندان هزاران اثر هنری فاخر در حوزه‌های شعر، فیلم، تئاتر و آثار تجسمی برای ثبت و انتقال مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس ساخته شده است.

مشاور فرهنگی فرماندار شهرستان ورامین تاکید کرد: در حالی در آستانه 15 خرداد قرار داریم که مردم دشت ورامین به‌عنوان شهر حماسه‌ساز، این روزها هر ساله برنامه‌های مختلفی اجرا می‌کنند اما امسال در حوزه فرهنگ و هنر هیچ برنامه‌ای برای گرامیداشت این ایام اجرا نمی‌شود.

وی بیان داشت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران سال گذشته به تعهدات خود در ارتباط با جشنواره طلوع خرداد که به میزبانی شهرستان‌های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت برگزار شد عمل نکرده است و این در حالی است که این جشنواره موجب تولید آثار فاخر در حوزه قیام 15 خرداد شده است.

مشاور فرهنگی فرماندار شهرستان ورامین تصریح کرد: سال گذشته در ده‌ها رشته مانند تئاتر و موسیقی آثاری از سراسر کشور ویژه قیام 15 خرداد و نقش مردم ورامین ساخته و اجرا شد که بنا بر اذعان مسؤولان از ابتدای انقلاب تاکنون بی‌سابقه بوده و موجب انتقال پیام 15 خرداد از طریق هنر و فرهنگ به سراسر کشور شده است.

تاجیک گفت: متأسفانه امسال یکی از معاونان اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اعلام کرده که جشنواره طلوع خرداد هیچ دستاوردی نداشته و من به‌عنوان یک شهروند تأسف خوردم که با وجود زحمات هنرمندان سراسر کشور و میزبانی اهالی فرهنگ و هنر ورامین چگونه چنین اظهارات سخیفی بیان می‌شود.

وی افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران سال گذشته به تعهدات مالی خود عمل نکرد و عملاً این جشنواره با کمک سایر ادارات شهرستان ورامین و حمایت انجمن‌های هنری ورامین برگزار شد اما امسال همان اندک حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز انجام نشده است و باید اعلام کنیم امسال جشنواره طلوع خرداد برگزار نمی‌شود.

مشاور فرهنگی فرماندار ورامین گفت: سال آینده جشنواره فرهنگی و هنری طلوع خرداد با حمایت همه هنرمندان ورامین برگزار می‌شود اما انتظار نداشتیم مسؤولی در اداره‌کل ارشاد استان تهران چنین نگاهی یه قیام 15 خرداد داشته باشد و این توهین به قیام 15 خرداد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران