متن خبر

کدخبر:3831
منتشر شده در سه شنبه, 17 مرداد 1396 20:37
بازدید: 349
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار ورامین از آغاز اجرای طرح روستا تعاون در این شهرستان خبر داد.

 

 

به گزارش ورامین پرس به نقل از ایرنا، مجتبی بوربور روز سه شنبه 17 مرداد 96 اظهارکرد: طرح روستا تعاون در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در حمایت از تولید و اشتغال و با هدف استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های اجرایی بخش تعاون در سطح روستاهای کشور ، توسعه و توانمند سازی تعاونی های روستایی، رونق اقتصادی، مشارکت سازمان یافته و کارآفرینی اقتصادی روستائیان اجرا می شود.

وی افزود: این طرح در راستای پیاده سازی برنامه اشتغال فراگیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های اجرایی بخش تعاون در قالب مشارکت گروهی در روستاها اجرا می شود.

بوربور بیان کرد: اجرای این طرح نقش موثری در توسعه و توانمند سازی تعاونی های روستایی، رونق اقتصادی، مشارکت سازمان یافته و کارآفرینی اقتصادی روستاییان در قالب مشارکت گروهی دارد.

وی اظهار کرد: این طرح در روستاهایی با بیش از 50 خانوار ساکن، نرخ اشتغال آن ها معکوس ، دارای ضریب مشارکت پذیری بالا اجرا می شود باید طرح هادی در این روستاها اجرا شده باشد.

وی هدف از اجرای طرح روستا تعاون را توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی روستاها اعلام کرد و افزود : طرح روستا تعاون باعث افزایش میزان فعالیت های توسعه ای روستا بر مبنای بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های موجود در روستا و یا عضویت ساکنان روستایی می شود.

معاون فرماندار ورامین افزود: موضوع فعالیت در این طرح در بخش تولید، تامین نیاز مشاغل، تامین نیاز محصولی، عمران و خدمات روستایی است.

وی گفت: با آغاز اجرای طرح روستا تعاون، جلسات کارشناسی به منظور شناسایی و انتخاب روستاهای هدف و تهیه گزارش مزیت سنجی روستاهای هدف برگزار می شود.

وی تصریح کرد: روستای های هدف باید حتی الامکان دارای مزیت خاص در تولید یک یا چند محصول باشند و ساکنان آن از مسئولیت پذیری اجتماعی بالایی برای مشارکت در اجرای طرح های روستایی برخوردار باشند.

بوربور افزود: بر اساس ماده 24 قانون برنامه ششم توسعه سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور 25 درصد تعیین شده و بر اساس ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه، جایگاه روستاها باید در اقتصاد ملی مبنی بر تقویت اقتصادی پنج هزار روستا، ایجاد و توسعه 54 خوشه کسب و کار روستایی و ساخت 98 ناحیه صنعتی روستایی ارتقا یابد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران