متن خبر

کدخبر:3845
منتشر شده در شنبه, 21 مرداد 1396 18:12
بازدید: 394
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اعلام موافقت با راه اندازی کارخانه فراوری پسته در ورامین ازصدور مجوز این واحد تولیدی در کمتر از یک ماه به متقاضیان خبرداد.

 

به گزارش ورامین پرس به نقل از صدا و سیما، محمد امامی امین که ظهر امروز شنبه 21 میداد 96 در جلسه شورای اداری بخش جوادآباد ورامین شرکت کرده بود در حاشیه این مراسم گفت: به علت نبود کارخانه فراوری پسته در ورامین ، این نوع محصول پس از برداشت به استان دیگری ارسال و پس از طی مراحل نهایی به نام این استان صادر می شود.

وی استقرار فرایند صفر تاصد صادرات پسته در ورامین را بسیاری ضروری دانست و افزود:پسته مرغوب ورامین از دل زمین حاصلخیز و آب مناسب این شهرستان به عمل می آید از اینرو نباید زحمت کشاورزان منطقه به اسم استان دیگری تمام شود.

امامی امین گفت: بیش از 5 هزار هکتار باغ پسته در ورامین وجود دارد که تمام محصولات این باغها با توجه به کیفیت مطلوب آن به خارج از کشور صادر می شود.

وی با بیان اینکه در استانداری تهران زمینه صدور مجوز برای تولید و سرمایه گذاری در مدت یک ماه فراهم شده است از متقاضیان راه اندازی کارخانه فراوری پسته خواست با مراجعه به استانداری تهران در کمتر از 30 روز مجوزلازم برای استقرار این واحد تولیدی در ورامین را دریافت کنند.

معاون استانداری تهران در ادامه به جذب سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلاری در سا ل95 در این استان اشاره کرد و گفت: دولت امسال برای استان تهران جذب سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری را هدف گذاری کرده است و از اینرو از تمام سرمایه گذران در هر حوزه فعالیت استقبال می شود.

بنابراین گزارش ، امامی امین در جلسه شورای اداری بخش جواد آّباد در سخنانی با اشاره به ضوررت کوچک سازی دولت گفت: ما در این حوزه بین 40 تا 50 درصد از برنامه پنجم توسعه عقب هستیم که باید تلاش شود این عقب ماندگی جبران شود.

وی افزود: جوانان ما تلاش می کنند پس از فراغت از تحصیل جذب بدنه دولت شوند اما این امکانپذیر نیست و به زودی چیزی به عنوان شغل دولتی نخواهیم داشت .

معاو امور اقتصادی استانداری تهران درادامه با تاکید برتلاش دولت برای حذف مقررات اداری به منظور افزایش تولید وتحقق اقتصاد مقاومتی گفت: بخشی از امور دولتی راباید به بخش خصوصی واگذار کرد زیرا برون سپاری به بخش غیر دولتی مسیر سرمایه گذاری را فراهم می کند.

امامی امین همچنین در بخشی از سخنانش به ضرورت بهره برداری بهینه از زمین های کشاوری استان تهران پرداخت و گفت: حدود ۹درصد اراضی استان کشاورزی است و با توجه به جمعیت حدود 14 میلیونی نفری استان باید از کم شدن این میزان زمین کشاورزی پیشکیری کرد.

معاون استانداری تهران در ادامه بیکاری را یکی از چالش های پیش روی دولت و مسولان اعلام وتاکید کرد اگر تلاش نشود رشد بیکاری یازده و نیم درصدی موجود نه تنها تک رقمی نمی شود بلکه افزایش نیز خواهد یافت.

وی گفت: در استان تهران به علت سرمایه مالی وانسانی فراوان و نیز وجود چهار فصل در طول سال در شهرستان های مختلف باید ببکاری صفر شود.

معاون استانداری تهران به وجود ۳۲ لکه صنعتی و ۱۷ هزار کارخانه در استان اشاره کرد و افزود: چراباید این واحدهای تولیدی با ۴۰درصد ظرفیت کارکنند درصورتی که می توانند با صادرات به کشورهای همسایه و آسیای میانه ، توسعه اقتصادی را محقق کنند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران