متن خبر

کدخبر:4828
منتشر شده در جمعه, 09 آذر 1397 19:45
بازدید: 102
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

امام جمعه موقت ورامین ضمن انتقاد از روش امروز مجلس شورای اسلامی گفت: تصویب برخی لوایح و طرح ها و عدم نظارت کافی و لازم بر دستگاه ها ضعف جدی مجلس شورای اسلامی است

.

به گزارش ورامین پرس؛حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه امروز ورامین روز معلولان را مورد اشاره قرار داد و گفت: خداوند هیچگاه اجر و پاداش معلولان و بندگان صابر خود را فراموش نمی کند، آن ها هم در این دنیا مورد عنایت پروردگار هستند و هم نعمت های خداوند در آخرت بر آن ها بیکران است، لذا معلولان عزیز باید با صبر و توکل و توجه به داشته های خود این راه را طی کنند و از استعدادهای نهفته خود که بعضا از افراد غیرمعلول بیشتر است، بهره بگیرند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان این که خانواده های دارای معلول می بایست، توجه بیشتری به این عزیزان داشته باشند، گفت: مسئولان و مدیران جامعه نیز باید نسبت به این قشر توجه بیشتری داشته باشند، باید به قوانینی که در مورد اشتغال معلولان وجود دارد، عمل شود.

روش امروز مجلس زیبنده یک مجلس انقلابی نیست

وی سپس به شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس اشاره و اضافه کرد: با کمال تاسف امروز مجلس در ایفای نقش حساس و خطیر خود، کارآمدی لازم را ندارد و نفوذ برخی نمایندگان که با الفبای اسلام و انقلاب ناآشنا هستند، مجلس را از وزانت و جایگاه خود تنزل داده و برخی اظهارات از تریبون های مجلس جای هیچ توجیهی ندارد.

محمودی با بیان این که درست است، نماینده مجلس در اظهار نظر خود آزادی دارد، گفت: اما باید توجه داشت، که این نمایندگان به قرآن سوگند خورده اند، که حافظ احکام اسلام باشند، اما تصویب برخی لوایح و طرح ها و عدم نظارت کافی و لازم بر دستگاه ها ضعف جدی مجلس شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: اگرچه برخی نمایندگان شجاع در برابر این ضعف ها می ایستند، که جای تقدیر دارد، اما این روش مجلس به هیچ وجه زیبنده یک مجلس انقلابی و برخاسته از خون ۲۵۰ هزار شهید نیست، کسانی که آگاهانه به چنین نمایندگانی رای می دهند، باید در دنیا و آخرت پاسخگوی خدا و خلق باشند.

خطیب جمعه ورامین سپس به دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دسترسی ۱۰۰درصدی جمعیت کشور به مراقبت های اولیه بهداشتی، ایجاد زیرساخت های پوشش ۱۰۰درصدی واکسیناسیون بیماری های همه گیر، توسعه روزافزون بیمارستان های کشور از جمله این دستاوردها بوده به طوری که تعداد شهرهای دارای بیمارستان از ۳۷ درصد در سال ۵۷ به ۹۷ درصد رسیده است.

دستاوردهای انقلاب اسلامی در شرایط فشارهای ناجوانمردانه دشمنان صورت پذیرفته است

وی توسعه زیرساخت های صنعت داروسازی کشور را مورد اشاره قرار داد و افزود: ۹۵ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود، راه اندازی بیمارستان های هسته ای کشور، دستیابی به پزشکی هسته ای، افزایش حدود ۳برابری مساجد کشور، ایجاد نمازخانه در تمامی مراکز و محیط های عمومی و مساجد بین راهی، ۸ برابر شدن تعداد کتابخانه های عمومی کشور نسبت به قبل از انقلاب، افزایش کتابخانه های کشور از ۴۰۰ عدد به ۳ هزار و ۲۷۸ کتابخانه، افزایش دانشگاه های کشور از ۲۲۳ به ۲ هزار و ۶۴۰ دانشگاه و ۵ برابر شدن مدارس در مناطق محروم کشور از دیگر پیشرفت های زیرساختی ایران اسلامی بوده است.

محمودی افزایش امکانات آموزشی در کشور را از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: اکنون درصد باسوادی در کشور نزدیک به ۱۰۰ درصد است.

وی با بیان این که آمریکا، انگلیس و غربی ها که همواره سعی داشتند، ملت ایران را از قافله صنعت، علم و تکنولوژی دور نگهدارند، امروز از پیشرفت این ملت ناراحت هستند، گفت: دلیل فشارهای روانی و جنگ اقتصادی همین ناراحتی است، اما به کوری چشم آن ها ملت جوان و غیرتمند این سرزمین از راه نورانی امام(ره) و شهدا فاصله نخواهند گرفت.

امام جمعه موقت ورامین گفت: امروز از غزه و کرانه باختری تا بلندی های جولان در محاصره جبهه مقاومت است و اسراییل هم باید بداند، دوران مرگ او فرا رسیده است.

منبع :مهر

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران