متن خبر

کدخبر:5009
منتشر شده در دوشنبه, 06 آبان 1398 15:03
بازدید: 267
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در قالب پروژه با تأکید بر توانمندسازی بافت‌های فرسوده انجام شود و اگر مردم از حیث اجتماعی و اقتصادی توانمند نشوند کار همه جانبه انجام نداده ایم.
محمد تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در جلسه ستاد بازآف

رینی پایدار شهری شهرستان قرچک اظهار داشت: بازآفرینی امری فرآیندی است و صرفاً مبحث کالبدی و فیزیکی در آن مدنظر نیست بلکه دیدگاه همه جانبه به محلات دارد چرا که توسعه اساساً همه جوانب اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … را مدنظر دارد.

تقی زاده افزود: در حوزه بازآفرینی باید تاب آوری در شهرها و خاصه در محدوده بافت فرسوده ارتقا یابد به طوریکه در شرایط عادی خدمات را ارائه و در موارد خاص نیز واکنش‌های لازم بروز داده شود.

وی در ادامه بیان داشت: پروژه‌های محرک توسعه برای بازآفرینی پایدار شهری با مشارکت بخش خصوصی باید انجام شود و ارائه بسته‌های تشویقی نه تنها از سوی شهرداری‌ها بلکه با همکاری همه دستگاه‌ها باید انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در قالب پروژه با تأکید بر توانمندسازی بافت‌های فرسوده انجام شود و اگر مردم از حیث اجتماعی و اقتصادی توانمند نشوند کار همه جانبه انجام نداده ایم.

تقی زاده بیان داشت: در بازآفرینی پایدار شهری ادارات به دنبال اقدامات ویژه باشند نه وظایف ذاتی و همچنین مشارکت جدی و معنادار داشته باشند و هدف آنان فقط شرکت در جلسات نباشد و ارائه بسته‌های تشویقی برای جامعه هدف از سوی همه دستگاهها به اجرا در بیاید و گزارش آنها بطور مرتب به فرمانداری ارائه شود لذا در بازآفرینی پایدار شهری بافت فرسوده و ناکارآمد در اولویت بوده و از بعد فرهنگی، اجتماعی و … حائز اهمیت است چرا که در بازآفرینی پایدار شهری مردم جامعه هدف ما هستند از این حیث برای توانمندسازی آنان باید تلاش کرد.

وی اظهار داشت: در اجرای پروژه های محله ای از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود، خدمات ادارات در محدوده بافت فرسوده باید جاذبه داشته باشد و مثل امور روزمره نباشد به این معنا که با در نظر گرفتن امتیازات برای استفاده کنندگان امور پیش برود و در این راستا منطقه پوئینک قرچک قابلیت بسیار بالایی دارد که طرح های محرک توسعه در آن انجام شود و حتی می تواند در استان تهران الگو شود.

انتهای پیام/س

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران