متن خبر

کدخبر:5013
منتشر شده در جمعه, 10 آبان 1398 22:26
بازدید: 251
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

معاون عمرانی استاندار تهران گفت: مالکان زمین‌های قولنامه‌ای در بافت فرسوده قرچک که با مراجعه به اداره ثبت تقاصای سند کنند بعد از بررسی به زمین‌ها سند ارائه می‌شود.


محمدتقی تقی‌زاده، معاون عمرانی استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران در قرچک درباره بحث بافت‌های فرسوده شهرستان قرچک و قول‌نامه‌ای بودن منزل بیش از 2000 هزار خانوار اظهار داشت: این خانوارها در املاکی زندگی می‌کنند که بیش از 50 سال به صورت قولنامه‌ای است و باید مشکلات این خانوارها رفع شود.

معاون استاندار تهران گفت: ماده 9 آئین‌نامه قانون بازآفرینی یک هیئت 5 نفره تشکیل داده است تا به مشکلات خانه‌های بافت فرسوده بدون سند یا قولنامه رسیدگی شود، در همین راستا در استان تهران متاسفانه مقداری کم کاری شده است.

وی افزود: در جلسه رسیدگی به بافت‌های فرسوده در قرچک به اداره ثبت هم گفته‌ایم که یک بندی را در خصوص بافت‌های فرسوده بیاورند که اداره ثبت شهرستان مکلف باشد آن هیئت را راه‌اندازی کند.

تقی‌زاده تصریح کرد: تقاضاهای این چنینی را با اولویت‌های بافت‌های فرسوده، در تبصره برای سنددار کردن آن اراضی بیاورند که بتوانیم مشکلات آنها را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل زمین‌های قولنامه‌ای، مردم می‌توانند به اداره ثبت و اسناد مراجعه کرده و تقاضای درخواست سند در بافت فرسوده را بدهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران