متن خبر

کدخبر:3474
منتشر شده در سه شنبه, 15 فروردين 1396 22:22
بازدید: 622
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با بیان اینکه برخی اختلافات فکری در هر جامعه ای طبیعی است بر لزوم هوشیاری در انتخابات تاکید کرد.

 

 

 

 

به گزارش ورامین پرس، پیش از ظهر امروز سه شنبه ۱۵ فروردین ۹۶ مجتبی بوربور معاون اداری مالی فرمانداری شهرستان ورامین، مصطفی حیدری بخشدار مرکزی و محمد حیدری بخشدار جواد آباد و دهیاران بخش مرکزی و تعدادی از مسئولین دستگاه های نظارتی شهرستان ورامین با حضور در بیت آیت الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در این شهرستان با وی دیدار کردند.

امام جمعه ورامین در این دیدار ضمن تبریک سال جدید به اراده خداوند مبنی بر حفظ و اعتلا نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: علائم و نشانه ها حاکی از این است که اراده خداوند بر پایدار ماندن عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و اتصال به حکومت جهانی حضرت مهدی( عج) قرار گرفته است.

محمودی گلپایگانی با بیان اینکه در زیر سایه امام زمان( عج) این کشور و این نظام حفظ خواهد شد تاکید کرد: لکن حفظ نظام و توسعه و بالندگی کشور مجاهدت و تلاش می خواهد.

وی به بررسی اوضاع سخت معیشتی مردم در زمان رضا شاه پرداخت و گفت: رضا شاه را با خفت از کشور بردند و آن زمان شرایط سختی بر کشور حاکم بود و ملت در سختی بودند و قحطی در کشور حاکم بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در ادامه اوضاع کشور در زمان محمد رضا پهلوی را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: در زمان حکومت محمد رضا، شرایط مانند زمان پدرش سخت نبود لکن کشور به ما تعلق نداشت و همه چیز کشور در دست بیگانگان بود و آن ها برای اقتصاد ما، نظام ما و هر آنچه در این کشور بود تصمیم می گرفتند.

وی افزود: خداوند بر ما منت گذاشت و انقلاب پیروز شد و حکومت اسلامی تشکیل شد و با تشکیل حکومت بیگانگان که دست خود را از منابع کشور قطع می دیدند کمر بر دشمنی با نظام نوپای جمهوری اسلامی بستند، لکن اراده خداوند بر این بود که نظام بماند و با عزت به مسیر خود ادامه دهد.

تلاش دشمن برای نفوذ در کشور پس از ارتحال امام( ره)

محمودی گلپایگانی به تلاش های دشمنان نظام اسلامی در نفوذ در ارکان حکومت بعد از رحلت امام( ره) اشاره کرد و گفت: بعد از رحلت امام( ره) نیز دشمنان تلاش کردند در ارکان نظام نفوذ کنند و با ایجاد اختلاف در کشور قدرت از دست رفته خود را احیا کنند.

وی افزود: هوشیاری مجلس خبرگان و حمایت های مردمی دشمنان را در رسیدن به این هدف شوم خود ناکام گذاشت و دشمن نتوانست به خواسته خود برسد و ایران به عنوان تنها کشور مستقل در خاورمیانه ماند و اقتصاد، سیاست و ارتش کشور توسط همین مردم اداره شد.

با سابقه ترین امام جمعه کشور افزود: تحمیل تحریم ها علیه ملت ایران از دیگر دشمنی هایی بود که بیگانگان اعمال داشتند و هرگز چیزی هم از این تحریم ها کاسته نشد و بلکه مواردی بر آن افزوده گردید لکن چون کشور ما متکی بر نیروی لایزال خداوند و حمایت ملت است هر روز بر عظمت این نظام و کشور افزوده شد.

اختلافات فکری درون هر جامعه طبیعی است

وی سپس برخی اختلافات موجود بین جریانات فکری داخل کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: اختلافات در کشور امر طبیعی است، به هرحال کشوری با ۸۰ میلیون جمعیت و عقاید گوناگون دارای افکار گوناگون است، در یک خانواده پدر و مادر با چند اولاد اختلاف فکری دارند، نمی شود در یک کشور بزرگ اختلاف فکری نباشد.

امام جمعه ورامین به انتخابات سرنوشت ساز پیش رو اشاره کرد و گفت: در انتخابات هر گروهی و جریانی افکار خاص خود را دارد و می خواهد افراد وابسته به خود رای بیاورند، ایرادی هم ندارد، لکن باید ببینیم چه کسی برای کشور مفیدتر است و بهتر می تواند کار کند و به او رای دهیم تا کشور موفق باشد.

پرهیز از قومیت گرایی در انتخابات شوراها

محمودی گلپایگانی در مورد انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نیز ضمن توصیه به پرهیز از قومیت گرایی اظهار داشت: اگر می خواهیم شهر و روستای ما بالنده باشد به افراد کارآمد و لایق ولو اینکه دوست ما و هم محله ای ما نباشد رای دهیم.

بر اساس این گزارش در ابتدای دیدار مجتبی بوربور معاون فرماندار شهرستان ورامین و مصطفی و محمد حیدری، بخشداران مرکزی و جواد آباد این شهرستان به ارائه گزارشاتی از عملکرد سال گذشته ارائه کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران