متن خبر

کدخبر:3123
منتشر شده در پنج شنبه, 31 تیر 1395 17:29
بازدید: 619
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

یک اقدام ارزنده از سوی بخشداری مرکزی شهرستان ورامین در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» با عث شد تا یک واحد آلاینده تولید نشاسته صنعتی پلمپ نشود و حدود ۲۰۰ شاغل مستقیم و غیرمستقیم این واحد صنعتی بیکار نشوند.

به گزارش ورامین پرس، تدبیر در امور، بدون شک نقش مهمی در مدیریت بحران ها دارد و این مورد، اخیراً در تقاضای مردم از بخشداری مرکزی و اداره محیط زیست شهرستان ورامین دیده شده است.

جریان از این قرار است که واحد تولید نشاسته صنعتی در «حسین آباد دفتری» از روستاهای بخش مرکزی ورامین، حدود ۳۰ سال است که با فاضلاب و پسماند مایع بدبوی خود باعث آزار مردم این روستا و دهستان «باغخواص» شده است.

این کارخانه بزرگ، پرونده ای در دادگاه دارد که شاکی آن، اداره محیط زیست شهرستان ورامین است و صاحب کارخانه با تدبیر بخشداری مرکزی ورامین متعهد شد که تصفیه خانه ای برای آسایش یافتن مردم از بوی بد ایجاد شده توسط این کارخانه صنعتی احداث کند.

اعطای آب کشاورزی به جای ۳۰ سال آلایندگی

مردم در ۳۰ سال گذشته که این کارخانه تولید نشاسته صنعتی در این روستا فعالیت دارد، از بوی بد پسماندهای مایع در امان نبوده اند و اکنون احداث تصفیه خانه، باعث می شود که حتی آب بدبوی تصفیه شده، برای آبیاری زمین های کشاورزی منطقه نیز بهره برداری شود.

مصطفی حیدری بخشدار مرکزی ورامین به همراه منصور گل محمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ورامین، شامگاه چهارشنبه ۳۰ تیر ۹۵ در بازدید از این کارخانه به همراه جمعی از خبرنگاران، از پیشرفت ۹۰ درصدی امور فیزیکی این تصفیه خانه خبر دادند.

مصطفی حیدری در جمع خبرنگاران گفت: این کارخانه سالهاست که موجب ناراحتی و نارضایتی مردم را فراهم کرده و شاکیان بسیاری داشته که اصلاح این امر، از روزهای اول تصدی بخشداری مرکزی توسط بنده، در دستور کار قرار گرفت.

تدبیر برای عدم بیکار شدن ۲۰۰ شاغل مستقیم و غیرمستقیم

بخشداری مرکزی ورامین که حمید معماری دهیار «باغخواص» نیز وی را همراهی می کرد، افزود: مردم روستای «حسین آباد دفتری» و دهستان «باغخواص» سالها از آلایندگی این واحد صنعتی در عذاب بودند و باید چاره ای اندیشیده می شد تا هم مردم به آسایش برسند و هم حدود ۲۰۰ شاغل مستقیم و غیرمستقیم این واحد تولیدی، بیکار نشوند.

وی تصریح کرد: در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» که فرموده مقام معظم رهبری است، تدبیر برای اصلاح امور در نظر گرفته شد که سه پیامد مهم در بر خواهد داشت.

حیدری تاکید کرد: عدم تعطیلی این کارخانه به دلیل آلایندگی و فرصت به آن برای اصلاح، هم به تولید ملی کشور کمک خواهد کرد، هم اشتغال را نابود نخواهد کرد و هم سلامت مردم را در آینده ای نزدیک، تامین می کند.

بخشدار مرکزی ورامین ادامه داد: با توجه به پیشرفت ۹۰ درصدی اجرای فیزیکی این تصفیه خانه، امیدواریم که طی یک ماه آینده، مشکلات ایجاد شده توسط این واحد آلاینده برطرف شده و مردم از این اقدام رضایت پیدا کنند.

گفتنی است، روش های اصلاحی بخشداری ورامین در خصوص صنایع آلاینده و مسائلی از این قبیل، می تواند نقش مهم و ارزنده ای در رضایتمندی مردم و رسیدن به اهدافی همچون اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران