متن خبر

کدخبر:3349
منتشر شده در یکشنبه, 12 دی 1395 01:15
بازدید: 645
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار ورامین گفت: توسعه کشت گلخانه ای به بهره وری مصرف انرژی بویژه آب کشاورزی کمک شایانی می کند.

به گزارش ورامین پرس، محمدرضا یوسفی روز شنبه ۱۱ دی ۹۵ در جریان بازدید از گلخانه های سطح شهرستان ورامین گفت: احداث گلخانه علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری در بازده محصول نیز نقش به سزایی داشته و باعث افزایش راندمان در مصرف آب، نهاده های کشاوزی و سوخت شده و در افزایش میزان تولید نقش به سزایی ایفا می کند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود، بیش از ۹۰ درصد از منابع آب کشور صرف بخش کشاورزی می شود که بخش عمده ای از این آب از منابع زیرزمینی استحصال می شود که این امر به سفره های زیر زمینی خسارات جبران ناپذیری وارد می کند در صورتی که با استفاده از روش کشت گلخانه ای می توان مصرف آب را یک سوم کاهش داد.
وی تصریح کرد: دولت یازدهم به منظور توسعه کشت گلخانه ای، به متقاضیان توسعه گلخانه تسهیلات بانکی اعطا می کند و متقاضیان می توانند با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی، تقاضای خود را ارائه و از این تسهیلات برخوردار شوند.
فرماندار ورامین اظهار کرد: در حال حاضر ۳۲۰ هکتار گلخانه در اراضی کشاورزی ورامین تأسیس شده که با اجرای طرح توسعه، این میزان تا پایان سال جاری به ۳۵۰ هکتار افزایش خواهد یافت.
شهرستان ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد که از این میزان تنها ۳۸ هزار هکتار به دلیل کمبود منابع آبی زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران