متن خبر

کدخبر:3378
منتشر شده در دوشنبه, 25 بهمن 1395 01:31
بازدید: 822
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور سید حسین هاشمی استاندار تهران خانه فرهنگ شیخ جنید شهرستان پیشوا روز پنجشنبه(۲۱ بهمن ۹۵) مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

به گزارش ورامین پرس، معاون پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حاشیه این مراسم گفت: شهرستان پیشوا با وجود سابقه تاریخی و فرهنگی خود، در حوزه فرهنگ با کمبودهای زیرساختی مواجه می باشد که با توجه به حضور هنرمندان ساعی و بنام در این منطقه، ارتقای این زیرساخت ها از اولویت های ضروری محسوب می شود.

 علی خیل دار افزود: خانه فرهنگ شیخ جنید پیشوا در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع و زیر بنای ۲۵۰ مترمربع، با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال با هدف توسعه زیرساخت های فرهنگی توسط بخش خصوصی احداث و راه اندازی گردیده است.

 وی گفت: این مرکز فرهنگی دارای۲دفتر انجمن، اتاق گریم، اتاق فرمان و یک سالن چند منظوره با قابلیت اجرای پخش فیلم، نگارخانه، برگزاری کلاس های مختلف فرهنگی و هنری، اجرای تئاتر و برنامه های مناسبتی با گنجایش صد نفر است.

 خیل دار بیان کرد: شهرستان پیشوا تاکنون از فضای مناسب برای فعالیت انجمن های مختلف فرهنگی و هنری برخوردار نبوده که با بهره برداری از این خانه فرهنگ، انجمن های مختلف نمایشی، تجسمی، سینمای جوان، شعر و ادب، موسیقی، خوشنویسی در آن استقرار پیدا می کنند.

 وی تصریح کرد: به منظور پیشبرد اهداف فرهنگی شهرستان پیشوا، ۵۰۰ میلیون ریال به این شهرستان اختصاص پیدا کرد.

 معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهار کرد: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، ساختمان اداری و انجمن های نمایشی شهرستان پردیس با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال که ساختمان نیمه کاره آن از سازمان عمران پردیس تحویل گرفته شده بود نوسازی و تحویل اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان شد.

منبع: ایرنا

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران