متن خبر

کدخبر:4689
منتشر شده در دوشنبه, 14 آبان 1397 18:21
بازدید: 144
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

نحوه مقابله با حوادث غیر مترقبه با هدف ارتقای سطح توانمندی های عملی دانش آموزان در مدارس آموزش داده شد

.

 

به گزارش ورامین پرس؛دراین مراسم که با حضور معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین و مسئولان ادارات ونهادهای خدمات رسان در هنرستان دخترانه بنت الهدای صدر برگزارشد، روش های پناه گیری، حمل مصدومان ، نحوه صحیح خروج از کلاس ومدرسه ، اطفای حریق ، کمک های اولیه و اسکان موقت با مشارکت دستگاه های امدادی به دانش آموزان آموزش داده شد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین در این مراسم با تاکید برضرورت آمادگی در مقابله بابحران های طبیعی و غیر طبیعی گفت:  آمادگی جامعه  دراین مواقع می تواند علاوه بر مصون سازی به کاهش خسارت های جانی ومالی کمک کند.

عباسعلی سعیدیان با تشریح پدافند ، پدافند عامل وغیر عامل برای دانش آموزان بهترین راهکار را پدافند غیر عامل دانست و افزود: پدافند غیر عامل به منظور اجرای برخی از امور در زمینه پیشگیری از وقوع حوادث و نیز آمادگی کافی شهروندان است.

در این مراسم  ارگانهای امدادی از جمله جمعیت هلال احمر، آتش نشانی، نیروهای نظامی و انتظامی حضور داشتند.

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است. اقدامات پدافند غیرعامل شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه‌های امن است.

در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.

منبع :صدا وسیما

انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران