متن خبر

کدخبر:3428
منتشر شده در جمعه, 20 اسفند 1395 15:17
بازدید: 729
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

دهقان گفت: بنا بر آمار در شهرستان ورامین بیش از 80 کانال تلگرامی از 50 عضو تا 22 هزار عضو فعالیت دارند و فقط 4 کانال خبری توسط خبرنگاران رسمی اداره می شود و مابقی به صورت غیر حرفه ای اقدام به انتشار اخبار می کنند.

 

 

 

 

 

به گزارش ورامین پرس عضو شورای اطلاع رسانی شهرستان ورامین در اولین جلسه این شورا گفت:  اطلاع رسانی دقیق و بررسی مشکلات در کنار بیان نکات مثبت عملکردی  مسئولان باید در دستور کار رسانه ها قرار بگیرد.

 رضا دهقان افزود: خبرنگار همانطور که وظیفه انتقاد به عملکرد و بیان کاستی ها را دارد باید اقدامات مثبت مسئولان را به اطلاع مردم برساند.

 وی تاکید کرد: متاسفانه دولت تدبیر و امید در حوزه اطلاع رسانی عملکردهای خود بسیار ضعیف عمل کرده است و امروز عملا در بدنه دولت اراده ای برای بیان دستاوردهای اقدامات مهم مانند برجام مشاهده نمی شود و به همین جهت  تشکیل شورای اطلاع رسانی را به فال نیک می گیریم.

وی بیان داشت:  مسئولان  باید در حوزه رسانه و بیان عملکرد خود اهتمام داشته باشند و متاسفانه مشاهده می شود برخی روسای ادارات ورامین هیچ تعاملی با اصحاب رسانه ندارند و حتی برخی از مدیران اطلاعات کمی درباره رسانه دارند.

 عضو شورای اطلاع رسانی ورامین  گفت:  روابط عمومی بسیاری از ادارات ورامین غیر فعال و عملا هر نیروی بیکار و بدون تخصص را به روابط عمومی می فرستند و در نتیجه هیچ ارتباطی با خبرنگاران برقرار نمی شود.

دهقان تصریح کرد: در سطح شهرستان ورامین  در طول یک روز  کمتر از 2 عدد خبر توسط روابط عمومی های ادارات و نهادها  برای خبرنگاران ارسال می شود و مابقی اخبار از سطح شهرستان به همت خبرنگاران تولید و منتشر میشود که جای تاسف دارد.

 خبرنگار خبرگزاری برنا در دشت ورامین تاکید کرد: متاسفانه برخی از مسئولان تفادوت بین یک روزنامه و ماهنامه و خبرگزاری و سایت خبری را نمی دانند که در این خصوص باید به روسای ادارات اموزش اطلاع رسانی و رسانه ای داده شود.

 دهقان گفت: بنا بر امار در شهرستان ورامین بیش از 80 کانال تلگرامی از 50 عضو تا 22 هزار عضو فعالیت دارند و فقط 4 کانال خبری توسط خبرنگاران رسمی اداره می شود و مابقی به صورت غیر حرفه ای اقدام به انتشار اخبار می کنند.

وی با اشاره به اینکه سایتهای ادارات ورامین عملا تعطیل شده ، افزود:متاسفانه با ورود تلگرام برخی مسئولان افدام به ارسال خبر برای ادمین های کانال ها تلگرامی می کنند و در این خصوص باید از سوی شورای اطلاع رسانی به روسای ادارات تذکر داده شود که تلگرام رسانه نیست. 

 عضو شورای اطلاع رسانی ورامین ساماندهی خبرنگاران  رسمی ، اموزش علم رسانه به مسئولان و برنامه ریزی برای پوشش اخبار انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست جمهوری را مهم ترین  برنامه های شورای اطلاع رسانی ورامین بیان کرد.

خبرنگار: رضا دهقان

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران