متن خبر

کدخبر:3548
منتشر شده در دوشنبه, 18 ارديبهشت 1396 23:05
بازدید: 362
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در حالی ۲۹ اردیبهشت برگزار می شود که تب انتخابات در استان تهران بسیار بالا است.

 

 

 

 

 

 

به گزارش ورامین پرس به نقل از مهر،شهرستان های استان تهران یکی از مهمترین و پرجمعیت ترین منطقه جغرافیایی کشور به حساب می آید که با بیش از ۵ میلیون نفر جمعیت در تمامی تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه حضوری مقتدر و تاثیر گذار بوده است.

تأثیرگذاری آرای مردم شهرستان های استان تهران بر روی آرای سایر مناطق کشور باعث شده تا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حساب ویژه ای بر روی این شهرستان ها باز کنند و با شیوه های مختلف تلاش کنند نظر مردم آن را به خود جلب کنند.

با نزدیک شدن به‌ ۲۹ اردیبهشت تب انتخاباتی در شهرستان های استان تهران بالاگرفته و از میان ۶ نامزد دوازدهمین دوره ریاست جمهوری شامل سید مصطفی آقا میرسلیم، محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری کوه شاهی ، سید ابراهیم رئیسی الساداتی، حسن روحانی و سید مصطفی هاشمی طبا، طرفداران روحانی و رئیسی در اغلب شهرستان های استان تهران اقدام به راه اندازی ستاد تبلیغاتی کرده اند.

در بسیاری از شهرستان ها امور ستادی اسحاق جهانگیری کوه شاهی با ستاد حسن روحانی تلفیق شده است، محمد باقر قالیباف نیز در بسیاری از شهرستان ها دارای رابط و مسئول ستاد است که وی ارتباط بسیار نزدیکی با اعضاء ستاد سید ابراهیم رئیسی دارد در عمل اقدامی از ستادهای محمد باقر قالیباف در استان تهران دیده نشده است و دو نامزد دیگر یعنی سید مصطفی آقا میرسلیم و سید مصطفی هاشمی طبا نیزتاکنون اقدامی برای راه اندازی ستاد تبلیغاتی نکرده اند.

عدم راه اندازی ستاد انتخاباتی جداگانه برای اسحاق جهانگیری کوه شاهی، نشان از پوششی بودن این نامزد و عدم عزم جدی وی برای حضور در صحنه انتخابات دارد، از طرفی عدم راه اندازی ستاد برای سید مصطفی آقا میرسلیم با وجود حضور پر رنگ حزب موتلفه اسلامی در شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا نیز از عدم انگیزه این حزب برای حمایت از نامزد عضو خود و یا کناره گیری قریب الوقوع میرسلیم دارد.

در این بین اما خبری از سفر نامزدهای ریاست جمهوری به شهرستان های استان تهران نیست، دوره قبل محمد باقر قالیباف به چند شهرستان استان تهران از جمله ورامین سفر کرده بود، اما تاکنون هیچ اثری از عزم سفر به شهرستان های مهم استان، در برنامه های هیچ یک از ۶ نامزد انتخابات ریاست جمهوری دیده نمی شود.

دیدگاه حجت الاسلام رییسی فراجناحی است

سیدمهدی هاشمی، رییس ستاد سید ابراهیم رییسی در استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: روسای مختلف ستادهای شهرستانی حجت الاسلام رئیسی مشخص‌شده‌اند که برنامه های متعددی در شهرستان های این استان برپا کرده و یا برنامه ریزی شده است.

رییس ستاد سید ابراهیم رئیسی در استان تهران گفت: دیدگاه ما فراجناحی است و از هر فرد و یا گروهی که در خط ولایت باشد برای فعالیت در ستاد دعوت می کنیم.

از طرفی، ستاد حسن روحانی نیز بیکار ننشسته و با دعوت از شخصیت ها و سخنرانان مختلف تلاش داشته نظر مردم را به سمت رییس جمهور فعلی جلب کرده و در برابر ۵ کاندیدای دیگر به قدرت نمایی بپردازد.

حضور شخصیت های مشهور در همایش های حجت الاسلام روحانی

فضل‌الله دهخدایی، قائم مقام ستاد حسن روحانی در استان تهران به خبرنگار مهر گفت: طرفداران حجت الاسلام روحانی در برنامه های تبلیغاتی متعددی گردهم آمده اند، حضور شخصیت های مشهور در همایش های مختلف طرفداران حجت الاسلام روحانی از جمله برنامه های ستادهای تبلیغات ایشان در شهرستان های استان تهران است

وی ادامه داد: امیدواریم در کنار هم و با همت، تلاش مردمی با حضور اقشار مختلف نخبگان و کارگران بتوانیم فضایی مناسب برای حضور حداکثری در انتخابات را ایجاد کنیم.

قائم مقام ستاد حسن روحانی در استان تهران اضافه کرد: قبول داریم هنوز مشکلات اقتصادی و معیشتی در برخی اقشار وجود دارد، کماکان کارهایی در حوزه فرهنگی باقی مانده اما حقیقتا در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، در ابعاد مختلف آنها اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است.

مناظرات نقش مهمی در انتخاب نامزد ریاست جمهوری دارد

تفاوت عمده این دوره با انتخابات سال ۹۲، رونق کم تبلیغات محیطی است و کاندیداها بیشتر ترجیح می دهند در فضای مجازی رقابت کنند و فعالیت های تبلیغاتی خود را انجام دهند و این اعضاء کانال ها و گروه های تلگرامی حامیان شهرستانی کاندیداها هستند که برای رقبا خودنمایی می کنند

امروزه تحلیل مناظرات کاندیداها در صدا و سیما، یکی از بحث های داغ محافل جای جای استان تهران شده و هرکس از دیدگاه و منظر خود بحث های مناظراتی را بررسی می کند.

محمد احمدی، یکی از شهروندان شهریار در خصوص مناظره های کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: مناظرات نقش مهمی در انتخاب نامزد ریاست جمهوری دارد چرا که مناظرات پخش زنده است و مردم بهتر می توانند نامزد مورد نظر خود را انتخاب کنند، ما با این مناظرات می توانیم فردی که اصلح است را به خوبی بشناسیم.

وی افزود: نامزدهای انتخاباتی در مناظرات یکدیگر را به چالش دعوت می کنند و بحث ها را باز می کنند.

تمام مشکلات نسل جوان امروز با اشتغال قابل حل است

حسین مولایی، دانشجوی قرچکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متاسفانه تا به حال برنامه مدونی از کاندیداها ارائه نشده است، تمام مشکلات نسل جوان امروز با اشتغال قابل حل است و اگر اشتغال باشد ازدواج و مسکن نیز خواهد بود، به نظر من راهکار سازنده ای ارائه نشده است، بگویند چه راهی برای حل مشکلات جامعه دارند.

معصومه تقی زاده، خانم خانه دار اهل فیروزکوه، در گفت و گو با خبرنگار مهر خطاب به دولت آینده، اظهار کرد: مردم به دولت آینده اعتماد می کنند و با رای مردم و شعار از اشتغال جوانان بر سر کار می آید، جوانان آینده می خواهند، روی صحبت من با تمام کاندیداها است.

وی گفت: من از دولت آینده خواهش می کنم اهمیت بیشتری به واحدهای تولیدی بدهد، تسهیلات با سود کم در اختیار تولیدی ها قرار دهد خیلی خوب است، امروز کارخانجات در حال تعدیل کارگران هستند.

باید کنار هم باشیم تا کشور را پیش ببریم

محمود حسینوند، یک مدرس دانشگاه در شمیرانات نیز گفت: دولت به جای ماهی، به مردم ماهیگیری یاد بدهد، مردم یارانه زیاد نمی خواهند، جوانان محیط کار و اشتغال می خواهند، باید اقتصاد پویا شود.

الهام اشرفی، رای اولی ری، با تاکید بر صداقت کاندیداها، اظهار داشت: خیلی زشت است که نامزدهای انتخاباتی یکدیگر را می کوبند، باید کنار هم باشیم تا کشور را پیش ببریم، حزب بازی نکنیم، رییس جمهور باید با برنامه باشد، بین مردم بیاید، دائما به گذشته ها رجوع نکنند و از تخریب یکدیگر بپرهیزند، انتقاد ما از کاندیداها برای تضعیف نظام نیست و ملت ما برای نظام جان داده اند.

به هر تقدیر مردم بهترین واحد رصد صداقت و عملکرد کاندیداها هستند و در این روزها با دقت بیشتری عملکرد گذشته و وعده های آینده کاندیداها را تحت نظر دارند و بایدمنتظر ماند و دید که چه کسی می تواند در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که به‌طور هم‌زمان در سراسر کشور روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، اعتماد مردمی را به خود جلب کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران