متن خبر

کدخبر:1114
منتشر شده در سه شنبه, 27 خرداد 1393 11:42
بازدید: 7902
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدار تیم ملی ایران و نیجریه با تساوی بدون گل به پایان رسید؛ حال آنکه شاگردان کی‌روش در این دیدار بازی هوشمندانه و در عین حال محتاطانه‌ای را نمایش دادند.

به گزارش «تابناک»، تیم‌ ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود که با سوت داور اکوادوری بازی آغاز شد، به مصاف نیجریه رفت. نیمه نخست این دیدار در حالی برگزار شد که تیم ملی نیجریه بر توپ و میدان برتری نسبی داشت، ولی بهترین فرصت این دیدار را رضا قوچان نژاد به دست آورد. تیم ملی ایران در این نیمه، دفاعی هوشمندانه را از خود به نمایش گذاشت و مانع از بروز خطری جدی روی دروازه خود شد.

ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا حقیقی، سید جلال حسینی، پژمان منتظری، خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، احسان حاج صفی، مهرداد پولادی، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، اشکان دژاگه، رضا قوچان نژاد به میدان رفته است.

نخستین فرصت این دیدار را در دقیقه چهارم موزس از نیجریه به دست آورد. علیرضا حقیقی، شوت آرام این بازیکن از پشت محوطه جریمه ایران را به راحتی در آغوش خود گرفت.در دقیقه هشتم ارسال یک کرنر روی دروازه ایران، تیم نیجریه را صاحب موقعیت کرد. این کرنر ارسالی در حالی به گل تبدیل شد که جان اوبی میکل روی علیرضا حقیقی مرتکب خطا شد و به همین دلیل، داور این دیدار گل را مردود اعلام کرد.

تنها یک دقیقه پس از این فرصت بود که اشتباه مدافعان تیم ملی ایران نزدیک بود دروازه ایران را باز کند؛ اما تکل خوب پولادی در آخرین لحظه دروازه ایران را نجات داد. در ادامه دفع ناقص توپ از سوی پژمان منتظری، فرصت بسیار خوبی را به مهاجمان نیجریه داد تا دروازه ایران را باز کنند؛ اما ضربه اونازی با اختلافی اندک از کنار دروازه ایران، راهی اوت شد تا حساب کار همچنان صفر بر صفر بماند.

پس از این فرصت تیم نیجریه بازی به سمت تعادل رفت و بازیکنان ایران که اعتماد به نفس خود را پیدا کرده بودند، توانستند بازی را بیشتر به میانه‌های میدان بکشانند.

در دقیقه 21 این دیدار اوبا بونا مدافع نیجریه به دلیل مصدومیت زمین بازی را ترک کرد. این بازیکن در دقیقه سی ام، جایش را به ژوزف یوبو داد. بازیکن تازه‌وارد نیجریه بعد از ورود به میدان، بازوبند کاپیتانی را نیز بر دستش بست.
در دقیقه 24 این دیدار، یکی از بهترین‌ فرصت‌های تیم ملی ایران به دست آمد.

ارسال مهرداد پولادی برای رضا قوچان نژاد این بازیکن را در موقعیت ضد حمله قرار داد و در حالی که تلاش داشت توپ را به دژاگه برساند، پاس را برای او فرستاد اما دژاگه، هافبک طراح تیم ملی در صحنه‌ای مشکوک تعادل خود را از دست داد که بازیکنان تیم ملی اعتقاد داشتند، در این صحنه روی بازیکن ایرانی خطا صورت گرفته است.

در دقیقه 31 این دیدار داور یک ضربه ایستگاهی به سود تیم نیجریه اعلام کرد که این ضربه را جان اوبی میکل مستقیم به سمت دروازه ایران زد که علیرضا حقیقی با واکنشی بموقع، مانع از فروپاشی دروازه ایران شد.در دقیقه 34 این دیدار، نخستین کرنر برای تیم ملی ایران به دست آمد. ارسال رضا قوچان نژاد را مدافع نیجریه به کرنر فرستاد. این کرنر ارسالی از سوی دژاگه با ضربه سر قوچان نژاد همراه شد اما واکنش دیدنی انی یاما، مانع از به گل رسیدن شاگردان کی‌روش شد؛ این بهترین فرصت تیم ملی ایران در نیمه نخست بود.

تا دقیقه 38 این دیدار 68 درصد مالکیت توپ در اختیار تیم نیجریه و 32 درصد از آن تیم ملی ایران بود.
این دومین بازی جام جهانی 2014 است که نیمه نخست آن با تساوی بدون گل به پایان می‌رسد.

با آغاز نیمه دوم، تیم ملی ایران کمی از لاک دفاعی خارج شد و در دقیقه 50 رضا قوچان نژاد، شانس گلزنی در این دیدار را داشت. شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه نیجریه با اختلافی اندک از کنار دروازه این تیم گذشت.

در دقیقه 52 آمه اوبی به جای موزس برای نیجریه به میدان آمد.

در دقیقه 54 این دیدار جای خالی پولادی، فرصت مناسبی را برای بازیکنان نیجریه به وجود آورد؛ اما سید جلال حسینی با دخالتی بموقع، مانع از ایجاد یک فرصت بسیار مناسب برای تیم ملی نیجریه شد.

تا دقیقه 55 ایران 189 پاس داده که 59 درصد آن سالم بوده و نیجریه هم 362 پاس داشته که 76 درصد آن‌ها درست بوده است.

در دقیقه 59 این دیدار آمه اوبی بازیکن تازه به میدان آمده نیجریه پشت محوطه جریمه تیم ملی، فرصتی مناسب را به دست آورد اما شوت بی‌هدف او با اختلاف از بالای دروازه تیم ملی ایران راهی اوت شد.

در دقیقه 63 این دیدار رضا قوچان نژاد، در حالی که با حرکتی عرضی می‌توانست دژاگه را صاحب توپ کند، تصمیم گرفت با یک شوت ناگهانی، شانس را برای باز کردن دروازه نیجریه امتحان کند؛ با این حال، ضربه او دقت لازم را نداشت و با اختلاف به بیرون رفت.

در دقیقه 65 تیم ملی ایران در یک ضد حمله صاحب موقعیتی مناسب شد. پژمان منتظری با حمل توپ از دفاع به حمله توپ را به خسرو حیدری داد، ولی ارسال حیدری توسط مدافع نیجریه راهی کرنر شد.

تنها دو دقیقه پس از این فرصت بود که ارسال احسان حاج صفی از جناح چپ در حالی پیش روی قوچان نژاد قرار گرفت که این بازیکن با کمی دقت می‌توانست تیم ملی ایران را به نخستین گلش برساند؛ اما ضربه او دقت لازم را نداشت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه 69 نیجریه سومین تعویضش را هم انجام داد. رامون عزیز از زمین خارج شد و به جای او اودم وینگی وارد برای این تیم به میدان آمد.

در دقیقه 71 این دیدار نیجریه یکی از بهترین فرصت‌هایش را از دست داد. ارسال خوب بازیکنان نیجریه روی دروازه تیم ملی با ضربه سر خوب آمه اوبی همراه شد اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه تیم ملی راهی اوت شد تا حساب کار همچنان صفر بر صفر بماند.

در دقیقه 75 این دیدار آندرانیک تیموریان نخستین کارت زرد این دیدار را گرفت.

در دقیقه 76 اونازی مهاجم نیجریه پشت محوطه جریمه تیم ملی ایران، صاحب توپ شد و توانست با یک حرکت زیرکانه تیموریان را از پیش روی بردارد. او با یک ضربه تلاش کرد تیمش را پیش اندازد اما ضربه او قدرت لازم را نداشت و علیرضا حقیقی به راحتی توپ را گرفت.

تنها یک دقیقه بعد بود که ارسال مهرداد پولادی بر ای اشکان دژاگه می‌توانست ایران را به گل برساند اما ضربه سر دژاگه نتوانست خطری روی دروازه نیجریه ایجاد کند.

پس از این فرصت اشکان دژاگه از میدان خارج شد و علیرضا جهانبخش برای ایران به میدان آمد.

در دقیقه 81 این دیدار، حرکت عرضی احسان حاج صفی پاس بسیار خوبی را به آندرانیک تیموریان داد و این بازیکن را در موقعیت شوت‌زنی قرار داد. تیموریان با یک شوت تلاش کرد دروازه نیجریه را باز کند اما توپ روی پای این بازیکن جفت و جور نشد تا ضربه نه چندان خوب او راهی اوت شود.

در دقیقه 89 این دیدار خسرو حیدری جایش را به مسعود شجاعی داد.

در دقایق پایانی این دیدار، تیم ملی نیجریه تلاش زیادی برای بازی کردن دروازه ایران را انجام داد و ارسال‌های بازیکنان این تیم بر روی دروازه ایران می‌توانست خطرساز باشد؛ اما درخشش مدافعان تیم ملی ایران به ویژه مهرداد پولادی، مانع از گلزنی نیجریه‌ای‌ها شد تا تیم ملی ایران به یک تساوی ارزشمند در جام بیستم دست یابد.

رویاروی ایران و نیجریه در نخستین گام

اوبی میکل: همه ناامید شده‌ایم

بهترین بازیکن دیدار تیم‌های ایران و نیجریه از نتیجه به دست آمده شده ابراز ناامیدی کرد. جان اوبی میکل در نشست خبری پس از بازی در پاسخ به اینکه آیا تساوی برابر ایران ناامیدکننده بود، گفت: بله. ما همه ناامید هستیم. اولین بازی در هر تورنمنت اهمیت زیادی دارد. می‌خواستیم ببریم و کل بازی هم در اختیار ما بود.

وی ادامه داد: ایرانی‌های ایده‌ای برای مهار ما نداشتند و یازده نفره دفاع می‌کردند. خیلی تلاش کردیم ابتدای بازی فشار بیاوریم اما آنها همه چیز را کنترل می‌کردند و اجازه نمی‌دادند کارمان را انجام بدهیم.

اوبی میکل درباره بازی‌های بعدی گفت: با این حال تساوی خیلی نتیجه بدی نیست و ما هنوز در جام هستیم. بازی بعدی برابر بوسنی بسیار اهمیت دارد. امیدوارم اشتباه‌هایمان را برطرف کنیم و در بازی بعدی بهتر ظاهر شویم. کار امروز ما به خاطر چیدمان خاص ایران بسیار سخت بود. آنها می‌دانستند چه کار می کنند. هدفشان کنترل کردن ما بود و موفق هم شدند.

یک امتیاز ارزشمند برای ایران در اولین تساوی جام بیستم

کی‌روش: حالا نوبت آرژانتین است

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید از نتیجه دیدار با نیجریه راضی و خوشحال است، تیم ملی ایران همچنان در جام جهانی حضور دارد.

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از تساوی تیمش برابر نیجریه گفت: خیلی از نتیجه به دست آمده خوشحال هستم. لازم است کمی واقع‌گرایانه به این مسأله نگاه کنیم. بازی بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و خیلی خوب کار کردیم. برای توپ و فضا برنامه داشتیم و به خوبی جنگیدیم. تنها یک چیز در ذهن ما بود و به آن رسیدیم.

او افزود: به دلیل این عملکرد و این بازی باید بازیکنانم را تحسین کنم. آنها شایسته این هستند. چراکه زحمت زیادی کشیدند.

وی در پاسخ به اینکه آیا به مأموریتی که در ذهن داشتید، دست پیدا کردید، گفت: نه، هدف ما مساوی نبود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ضمن ابراز امیدواری از ادامه رقابت‌ها عنوان کرد: خوشحالیم که تیم را در جام جهانی نگه داشتیم. حالا نوبت آرژانتین است و همان گونه که گفتم، خوشبختانه تیم در جام حضور دارد و می‌توانیم به برنامه‌هایمان ادامه دهیم.

کی‌روش در نشست خبری گفت: من خیلی خسته‌ام. در بازی هم خیلی دویدم! همان طور که دیروز گفتم می‌دانستم که بازی سختی پیش روی داریم. اما من گفتم که می‌خواهیم شروع خوبی داشته باشیم. تیم ما با تمرکز و روحیه خوبی بازی کرد. توانستیم نیجریه را مهار کنیم.

وی ادامه داد: بازیکنان نیجریه با خودشان فکر می‌کردند که راه‌حل چیست و آن موقع زمانی بود که باید حمله می‌کردیم. آنها به خودشان می‌گفتند که بازی سختی است. مهم‌ترین مسأله این بود که ایران دفاع خوبی کرد و بازی منطقی ارائه داد. من می‌خواهم بازیکنان خودم را تحسین کنم. آنها در ذهنشان این بود که به گل برسیم. هیچ یک از دو تیم شایسته برد نبودند. این امتیاز عادلانه بود.

کی‌روش در پاسخ به اینکه استراتژی تیم برای دو بازی که سخت‌تر است، چیست، گفت: من خوشحال خواهم شد که پسخ این پرسش را در نشست خبری بعدی بدهم. این قدر خسته هستم که فعلا اجازه بدهید از یک امتیاز لذت ببریم. باید بازیکنان دو تیم را تحسین کنم. وقتی بازیکنان با تعهد و علاقه بازی می‌کنند، گاه تنش‌هایی پدید می‌آید و این امری طبیعی بود که رخ داد. شما می‌خواستید 4،5 گل در بازی ببینید، اما من می خواستم تیمم امتیاز بگیرد.

سرمربی تیم ملی فوتبال در پاسخ به اینکه چرا بر خلاف ایرانی‌ها نیجریه‌ای ها ناراحت بودند، عنوان کرد: این یک بازی فوتبال است. دیروز گفتم که ما از قاره‌ای آمدیم که امکاناتی که بقیه دارند را نداریم. ما ستاره‌های دنیا را نداریم. ما به خاطر تعهد و ذهنیت بازیکنان جشن می‌گیریم. آنها شایسته جشن و خوشحالی هستند. ما به دلیل محدودیت‌های اقتصادی نتوانستیم بازی‌های دوستانه زیادی داشته باشیم.

کی‌روش در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از حقیقی و عملکرد قابل قبول او گفت: در شش ماه گذشته مشکلاتی داشتیم و دیدیم بازیکنان جایگاهشان را از دست داده بودند. ما شرایط همه را بررسی کردیم. سبک و استیل او بهتر از بقیه بود. خوشحالم که خوب کار کرد. او از دسته دوم آمده و تنها دو سه بازی ملی داشته است.

خبرنگاری به باخت سنگین پرتغال اشاره کرد و به کی‌روش گفت: شما پس از بازی امروز تنها پرتغالی خوشحال هستید، که کی‌روش گفت: اگر اجازه بدهید به احترام ایران و نیجریه درباره پرتغال حرفی نزنم. من مطمئن هستم پرتغالی‌ها به اندازه کافی تجربه دارند که بتوانند به اهداف‌شان برسند.

سرمربی تیم ملی درباره واکنش تماشاگران به عملکرد تیم ملی گفت: این معمول است که هواداران سروصدا به پا کنند. ما اینجا نیستیم که یک بازنده خوب باشیم. من متأسفم اگر کسی از تماشاگران ناراحت است. اما ما تلاش کردیم یک امتیاز بگیریم.

خبرنگاری گفت: شما گفته بودید برای مردم ایران سورپرایز دارید و مردم با توجه به این حرف توقع بیشتری داشتند،‌ که کی‌روش پاسخ داد: بازی سختی برای هر دو تیم بود. دوباره می‌گویم که ما برای انجام یک بازی عالی نیست که می‌خواهیم شادی کنیم. ما فقط برای کار خودمان می‌خواهیم جشن بگیریم.

کی‌روش در پاسخ به اینکه آیا فکر می‌کنید ایران به احترامی که او پیش از بازی وعده‌اش را داده بود، دست پیدا کرده، گفت: طبیعتا ما همیشه بیشتر می‌خواهیم. دوست دارم همیشه بازی را ببرم و تیمم خوب بازی کند. آنچه مهم است، اینکه بتوانیم علاوه بر گل نخوردن به گل هم دست پیدا کنیم. اما همچنان که دیروز گفتم هواداران باید شرایط تیم ایران را درک کنند. ما بازیکنی نداریم که در رئال مادرید یا لیورپول بازی کند.خیلی از بازیکنان ما تجربه ندارند. با توجه به این مسائل است که می‌گویم خوب بازی کردیم. خیلی از بازیکنان ما مشکل مالی دارند. ما جلوتر از کره‌جنوبی به جام جهانی راه یافتیم. در شرایطی که قبلا در آسیا پنجم بودیم. این دلیلی است بر اینکه می‌گویم ایرانی‌ها شایسته احترام هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران