متن خبر

کدخبر:4111
منتشر شده در پنج شنبه, 04 آبان 1396 10:18
بازدید: 632
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

به بهانه حمایت مردمی از محمدکرم محمدی فرماندار برگزیده استان در سفر مهندس مقیمی استاندار تهران به پیشوا


 به گزارش  ورامین پرس ،از گیرودار اداری زیاد شنیده بودم و بسیار زیادتر دیده بودم! فکر می کردم این بار هم بعد از سه چهار ماه دویدن بالاخره خسته می شوم و مجبورم با درد خود بسازم و دم نزنم ولی وقتی برای مشکلی که مدت ها درگیر آن بودم و برای رفع آن به یکی از فرمانداری های استان تهران مراجعه کردم، هیچ یک از این تصوراتم درست از آب در نیامد.
ساعت 10:15صبح وارد فرمانداری پیشوا شدم و سراغ دفتر فرماندار را از سربازی که در آنجا بود گرفتم. بدون هیچ بازخواست و سوال و پرسشی برگ ملاقاتی به من داد و نشانی طبقه سوم را. پرسیدم چه روزهایی می توانم فرماندار را ملاقات کنم گفت که دوشنبه ها اختصاص به ملاقات مردمی دارد ولی امروز و روزهای دیگر هم اگر در جلسه نباشند می توانی ایشان را ملاقات کنی.
به طبقه سوم رفتم و از مسئول دفتر فرماندار درخواست ملاقات کردم. پیگیر مشکلم شد. پاسخ دادم می خواهم با خودشان صحبت کنم. گفت بفرمایید داخل...
پیرآهنی راه راه، عینکی بر چشمان، نامه ای روی میز و قلمی در دستانش... سلام کردم و پاسخ را اینگونه داد: سلام باباجان... بفرمایید... نمی دانم اسمش را چه بگذارم یک احساس خوب، یک شوقی که شاید کمتر آن را تجربه کردم بودم ... همچنان ایستاده بودم و گفتم حاج آقا یک مشکلی داشتم. با سر اشاره کرد که بنشین. تا نشستم چایی خوشرنگ در استکانی بلوری و کمرباریک روی میزی که جلویم بود گذاشته شد.
 مشکلم را-که نمی توانم به آن اشاره کنم-  با فرماندار در میان گذاشتم. او هم به دقت گوش می داد و حالا دیگر عینکش را از جلوی چشمانش برداشته بود. نامه ای که از قبل نوشته بودم را به ایشان دادم. آن را مطالعه کرد و همان لحظه دستور مساعدی را در پایین آن تحریر و امضا کرد. با مسئول دفتر خود تماس گرفت و از او خواست تا شماره رئیس اداره ای که می توانست حلال مشکلم باشد را  بگیرد، مسئله بنده را با رئیس آن اداره مطرح کرد و گفت که به آن اداره بروم و نتیجه را به فرمانداری اعلام کنم.
از شدت خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم. تشکر کردم و بلند شدم که گفت بنشین چایت را بخور. من هم که نمی توانستم از آن چای خوشرنگ در آن استکان نوستالژیک بگذرم دوباره نشستم چایم را خوردم و تشکر و خداحافظی کردم و رفتم.
ساعت را نگاه کردم... 10:28 دقیقه؛ باورم نشد یعنی فقط 13 دقیقه از زمان ورودم به فرمانداری تا دستور مساعد برای رفع مسئله ای که با آن روبرو بودم گذشته بود.


فرماندار مرا نمی شناخت من هم او را نمی شناختم ولی وصف بی مثال او را از دوستان، همسایگان و اقوام زیاد شنیده بودم ولی باید اعتراف کنم که پیش از این اصلا باوری به شنیده های خود نداشتم و با اصرار همسر خود به نزد ایشان آمده بودم -وقتی برای دیدن یکی از فرمانداران سه ماه در رفت و آمد باشید و آخر کار رها کردن مشکلتان را بر پیگیری آن ترجیح دهید سخنم را درک خواهید کرد-
با خود گفتم حیف است چنین مدیران دلسوز، کاردان، کارآمد و مردمی در شهرستان باشند و قدردان آنها نباشیم؛ بر آن شدم تا اطلاعات جامعی از وی را از طریق مجموعه فرمانداری، شهروندان، اصلاح طلبان و اصولگرایان منطقه و ارتباطی که با دوستان گرفتم، کسب کنم.
وقتی شنیدم که از خطه لرستان به این منطقه آمده خوشحال شدم چون دوستان زیادی را در آنجا داشتم که می توانستنم اطلاعات کاملی را از آنها بگیرم.
نامش محمدکرم محمدی است، متولد الشتر لرستان که با توجه به ارتباطات فعال سیاسی و توان مدیریتی اش در این زمینه، در سال 73 وارد فعالیت های سیاسی و اجرایی شده است ولی هیچ گاه از شغل شریف معلمی دست نکشیده و همواره در عرصه تعلیم و تربیت فعالیت نموده است.
بعد از آغاز حمله صدام به ایران، او به جبهه های حق علیه باطل رفته و در طی سالهای دفاع از انقلاب و وطن به درجه بزرگ جانبازی نائل آمده است و هنوز ترکش های سوزناک دشمن را در سر و گردن خود به یادگار دارد.
به گفته دوستان لرستانی ام، هرچند که محمدی اصلاح طلبی معتقد و مقید است، اما ساختار شکن نیست و همواره در طول دوران خدمتش منش اعتدالی را سرلوحه فعالیت های اصلاح طلبانه خویش قرار داده است. زاگرس نشینان که از خدمات ارزنده وی سال های متمادی بهره مند برده اند از او  به عنوان شیرمرد محبوب خطه لرستان نام برده و یادش را همیشه به نیکی نگه داشته اند.
کوهدشت، دورود، الیگودرز و شهرستان های مختلف لرستان را در سمت های مختلفی از جمله فرماندار مدیریت کرده و با روی کار آمدن دولت به اصطلاح عدالت محور هشتم، اولین فرماندار اصلاح طلبی بوده که با اشاره شخص رییس جمهور مهرورز ، هشت سال از بهترین لحظات عمرش را خانه نشین شد و به جرم اصلاح طلب بودن در این مدت، به شغل شریف کشاورزی و باغداری و گاهی هم به تدریس در دانشگاه های مختلف لرستان و پرورش نسل جوان پرداخت و نوشتن مقاله و انتشار آن در روزنامه های سراسری اصلاح طلب را از دلمشغولی های خودش کرده بود که تاکنون نیز ادامه داشته است.
گویا در هشت سالی که هرچند ناخواسته مجبور به کناره گیری از سمت های دولتی اش کرده بودند، ایمان و اعتقادش به اصلاحات و آینده درخشان آن ، انتظارش را شیرین کرده بود و با انتخاب آگاهانه مردم اندیشمند ایران و انتخاب دکتر روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، به طور مجدد به عنوان فرماندار کوهدشت انتخاب می شود و  بار دیگر بارقه های امید در سرزمین رادمردان لر شکوفه می زند.


تیرماه سال 1395 عباس ملکوتی خواه فرماندار شهرستان مذهبی و تاریخی پیشوا که به اعتقاد برخی روزنامه نگاران اصلاح طلب، هرچندخودش را اصلاح طلب اعتدالی می دانست اما علی رغم تجربیات فراوان با وجود راهنما زدن هایش به سمت چپ و پیچیدنش به سمت راست؛ با کوله باری از تجربه از این شهرستان رفت و با حکم همزمان بازنشستگی اش، دوخاطره ماندگار زندگی اش شد.
در این میان، دست تقدیر محمدکرم محمدی را از کنار رشته کوه های سرسخت زاگرس به سمت رشته کوه های پرغرور البرز و دشت تشنه ورامین و از سرزمین زیبا و کوهستانی الشتر به سرزمین مذهبی و گرم پیشوا می کشاند و حکم و با امضای شخص وزیر کشور، پیشوا نشین می شود.
پیش از این شنیده بودم که آمدنش به پیشوا با اعتراض هایی همراه بوده است،  برخی خواص پیشوایی به دلیل نادیده گرفته شدن نظراتشان در انتصاب فرماندار مورد دلخواهشان، همزمان با مراسم معارفه اش ساعت ها در مسجد حضرت امام رضا(ع) این شهر تحصن کردند و برخی با تهمت های نابجا، نخواستنش را فریاد زدند اما چندان به طول نکشید که مدیریت شجاعانه، دلسوزانه و فعالیت های شبانه روزی او ، چنان مِهرش را بر سینه های گرم مردمان و مسئولین این دیار نشاند به طوری که همان مخالفان و تحصن کنندگان روز انتصابش، امروز از مدافعانش هستند و چه زیبا امام جمعه سابق پیشوا که از لحاظ فکری با ایشان زاویه هایی را داشت از او به عنوان فرمانداری مردمی نام برده و نماینده اصولگرای مردم درمجلس، رفتارهای او را رجایی گونه عنوان کرده است.
هرچند مشکلات متعدد شهرستان تازه تاسیس تاریخی، مذهبی، ولایتمدار، پیشگام انقلاب و شهید پرور پیشوا قابل تصور و تحمل نیست، اما با پیگیری سخنرانی هایش در برنامه های مختلف این استنباط می شود که او پیشوا را شهرستانی نارس می داند که حل مشکلاتش در گروی همت و اتحاد فرزندان خودش است.
گویا زندگی و شب و روزش پیشواست. همان روز معارفه اش منزل و اهل حرمش را به پیشوا آورده و درهمان خانه دولتی فرسوده و در محرومترین و مهاجر پذیرترین نقطه پیشوا که شاید هیچ مسئولی حاضر به زندگی در آنجا نباشد، درکنار سایر مهاجرین خراسانی، شمالی، ایلامی ، آذربایجانی و ... ساکن شده است  و غمخوار مشکلات و معضلات هم محله ای هایش گردیده است.
به گفته کارمندان مجموعه اش، اخلاق مدار و فرهنگ دوست است و به باورهای قومی و محلی احترام می گذارد . بعد از معارفه اش ، مستقیم به زیارت نگین و قبله جنوب شرق استان تهران یعنی آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) مشرف می شود و از دیگر ابتکاراتش این بوده که با چیدن دو سفره هفت سین جداگانه سنتی در محل دفترش و ورودی ساختمان فرمانداری ، تحویل سال نو 1396 را به اتفاق معاونان، بخشداران و برخی کارمندان و مدیران در محل کارش در فرمانداری برگزار نموده است که  نه تنها مخالفان و بلکه موافقانش را غافلگیر کرده و چه زیبا در مواقع سال تحویل گفته است که خشنودی خدا، چیزی جز خدمت به خلق نیست.
به گفته همکارانش اعتقاد راسخش را به اصلاحات و اعتدال پنهان نمی کند و در فرمانداری وقتی که با اعتراض برخی موثرین در زمینه دستورش مبنی بر تهیه تصاویر رئیس جمهور و نصب در اطاق های اداری فرمانداری مواجهه شد ، باصراحت هرچه تمام تر گفت اینجا خانه دولت است، مگر می شود تصویر رئیس دولت در خانه اش نباشد؟
خانواده اش نه خودروی دولتی دارند و نه راننده اختصاصی؛ با تاکسی رفت و آمد می کنند. خودش نیز اکثر مواقع، تنهایی و با پای پیاده مسیر منزل تا فرمانداری را طی می کند و جهت بازدید و یا شرکت درجلسات  ادارات، رفتن با پای پیاده را به جای رفتن با ماشین ترجیح می دهد و حتی ضمن خرید مایحتاج از سطح شهر ، در صف نانوایی می ایستد و در طول مسیر بارها و بارها در همان پیاده رو با شهروندان، دانش آموزان ، مغازه داران و ... به گفتگو می نشیند.
مردمان پیشوا را الحق وارثان انقلاب و نظام و صاحب نظر در مسائل سیاسی می داند و با شناختی که از شهرهای همجوارش پیدا کرده ، معتقد است دشت ورامین ازجمله مناطق به شدت سیاسی کشور است که در تاکسی، صف نانوایی، آرایشگاه و ... می توان آخرین اخبار سیاسی و اجتماعی کشور را از این شهروندان به همراه راه های برون رفت کشور از مشکلات بزرگ را دریافت کرد.
بنا به گفته مدیران شهرستانی اش، آنقدر پیگیر مشکلات شهروندان فرهیخته و روستائیان پرتلاش این دیار هست که بارها و بارها تا اتاق کار وزرایی همچون بهداشت و درمان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیرو ، کشاورزی و ... رفته و پای معاونان رئیس جمهور، وزرا، معاونین وزرا و مدیران کل استان را به این شهرستان باز نموده است.
محمدی در طول حدود 16 ماه حضور خود در پیشوا، تکمیل و افتتاح پروژه ملی تصفیه خانه فاضلاب و تأمین و جبران کسری آب شرب شهری و روستایی بخصوص در فصل تابستان را به جد پیگیری و به سرانجام رسانده و با پیگیری خود، راه اندازی سینما هنر، دفتر نمایندگی صدا و سیما، خانه فرهنگ شیخ جنید و ... را در کارنامه خود ثبت کرده است.
معتقد است که هرچند پیشوا زیر ساخت های حیاتی یک شهرستان را ندارد اما شبانه روز همت خودش را جزم کرده تا با استفاده از امکانات موجود، بیمارستان دانشگاه آزاد ، مرکز درمان بستر شهید مهتدی ، کلینیک درمانی تأمین اجتماعی ، استقرار ادارات مستقل، بهسازی مجموعه فرهنگی و سالن همایش های هلال احمر، پایانه صادراتی محصولات کشاورزی، اختصاص حق آبه کشاورزی از سد ماملو و ... را به سرانجام برساند.
همین پیگیریهای شبانه روزی ایشان است که امسال توسط استاندار سابق تهران در نوزدهمین جشنواره شهید رجایی به عنوان فرماندار برگزیده استان انتخاب و از ایشان تجلیل شد؛ همان عنوانی که در مدیریت شهرستان های دشت ورامین ، عنوانی غریبه و دست نیافتنی شده است. مدیرانی که برای دیدن و ملاقات با آنها شاید ماه ها وقت لازم باشد؛ اما اینجا فقط 13 دقیقه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران