دی 10, 1397

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین برگزار شد

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین، هم زمان با سال روز این قیام خونین در این شهرستان برگزار شد.
دی 09, 1397 26

عوامل اصلی فتنه آموزش دیده اروپا بودند

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: عوامل…
دی 09, 1397 28

تجمع بزرگ ورامینی ها در سال روز حماسه ۹ دی

مردم ورامین هم زمان با سال روز ۹ دی با تجمع در…
دی 08, 1397 32

خاطرات کفن پوشان ورامین از ۹ دی ۸۸/ تبلور حمایت از ولایت و انقلاب

مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در ۹ و ۱۰…

متن خبر

کدخبر:4517
منتشر شده در شنبه, 14 مهر 1397 21:23
بازدید: 340
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نظام پولی جهانی به دلیل تحریم های ثانویه آمریکا با ما کار نخواهد کرد و «سی. اف. تی» تنها برای کشور ما مانع تراشی می کند

.

ورامین پرس؛سید حسین نقوی حسینی به گزارش در خصوص طرح الحاق به کنوانسیون تامین مالی تروریسم، « سی. اف. تی» در مجلس شورای اسلامی که قرار است، فردا در مجلس شورای اسلامی مورد بحث قرار گیرد، اظهار داشت: این کنوانسیون ایرادات مبنایی دارد، که با مواضع ما سازگار نیست و به تعبیر مقام معظم رهبری این کنوانسیون ها در اتاق فکر استکبار جهانی پخت و پز شده و معلوم نیست سر و ته آن دست کی است.

وی افزود: فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با این کنوانسیون مخالف است و معتقد است، در این شرایط که آمریکایی ها تحریم های ناجوانمردانه خود را برگرداندند و نظام پولی و مالی جهانی به دلیل تحریم های ثانویه آمریکا با ما کار نخواهد کرد، ضرورتی برای عضویت در کنوانسیونی که جز مانع تراشی و مشکل زایی سر راه ما کار دیگری نمی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشورهایی مانند آمریکا، عربستان سعودی و امارات متحده عربی عضو این کنوانسیون ها هستند، اما از گروه های تروریستی حمایت کرده و امکانات لجستیکی به آن ها داده و از آن ها حمایت مالی می کنند و این کنوانسیون جلوی این کشورها را نمی گیرد و کارکردی ندارد و به همین دلیل ما معتقدیم، پیوستن به این کنوانسیون عایدی جز مانع تراشی برای کشور ما نخواهد داشت.

نقوی حسینی گفت: اما به هرحال هیات رییسه مجلس شورای اسلامی مصر است، که این طرح بعد از ۲ ماه مسکوت ماندن برای تصویب به صحن علنی مجلس بیاید.

وی افزود: بالاخره این کنوانسیون باید تاثیر در رفتار دولت ها داشته باشد، زمانی که آمریکایی ها به صراحت از الاحوازیه، داعش، القاعده و طالبان و دیگر گروه های تروریستی حمایت می کنند و پول های نفتی امارات به راحتی در اختیار داعش و گروه های تروریستی قرار داده می شود، کاربرد این کنوانسیون چی است، دفتر گروه منافقین در کشورهای اروپایی است، در جلسات منافقین نیز شرکت می کنند، از آن ها حمایت هم می کنند، پس این کنوانسیون چه کارکردی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: مطمئنا اجازه نمی دهند، منافع این کنوانسیون شامل حال ما شود و تنها برای ایجاد مشکل برای کشور ما از آن استفاده می کنند و لذا ما با تصویب پیوستن به این کنوانسیون مخالفیم.

منبع : مهر

انتهای پیام/.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران