فروردين 30, 1397

دخالت برخی مسئولان بی احترامی به اصناف ورامین است

اتاق اصناف شهرستان ورامین در خصوص انتخابات اتاق اصناف و دخالت برخی مسئولان شهرستان اطلاعیه ای صادر کرد و این…
فروردين 16, 1397 133

4211 نفراز خدمات هلال احمر ورامین برخوردار شدند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین گفت : همزمان…
فروردين 16, 1397 151

کار در منازل باید در ورامین فرهنگ سازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ داوود اصغری در دیدار…

متن خبر

کدخبر:4059
منتشر شده در یکشنبه, 16 مهر 1396 20:01
بازدید: 216
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار شهرستان قرچک گفت : توسعه کشت گلخانه ای ، یکی از مهترین مولفه های اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی است که باید مورد حمایت و توجه تمامی مسئولان قرار گیرد.

به گزارش ورامین پرس به نقل از ایرنا، مسعود مرسل پور روز یکشنبه در جلسه توسعه کشت گلخانه ای که در محل فرمانداری قرچک برگزار شد اظهار کرد: یکی از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی دولت در حوزه کشاورزی ، پروژه توسعه کشت های گلخانه ای است که به صورت ویژه در دستور کار شهرستان قرچک نیز قرار گرفته است.

وی افزود : پروژه توسعه کشت های گلخانه ای به دلایل بهره وری مصرف آب، افزایش میزان تولید نسبت به فضای باز، امکان مدیریت تولید محصولات صادراتی، ارز آوری برای کشور و ایجاد فرصت های شغلی می تواند به عنوان یکی از محوریت های فعالیت کشاورزی قرار گیرد.

وی اظهار کرد: کمبود منابع آبی به عنوان مهمترین عامل در توسعه کشاورزی دولت را بر آن داشته تا با توسعه کشت گلخانه ای ، ضمن مدیریت مصرف آب ، به افزایش میزان برداشت محصولات مختلف کشاورزی کمک نماید و در این راه با حمایت کامل از کشاورزان زمینه این مهم را فراهم کرده است.

مرسل پور با اشاره به حمایت دولت از طرح های گلخانه ای گفت: با توجه به رویکرد دولت در توسعه کشت گلخانه ای، لازم است تا دهیاران و بخشدارشهرستان با همکاری جهاد کشاورزی سیاست های تشویقی و ترغیبی مناسبی را برای کشاورزان را تدوین و زمینه توسعه این کشت راهبردی را فراهم کنند.

فرماندار قرچک تصریح کرد: با اجرای طرح کشاورزی گلخانه ای، کنترل آفات و بیماری های گیاهی به صورت هدفمند انجام می شود و می توان با کمترین میزان استفاده از سموم را کنترل کرد.

مرسل پور تصریح کرد: مسئولین شهرستان قرچک وظیفه دارند تا با آسیب شناسی توسعه کشت گلخانه ای و حمایت همه جانبه از کشاورزان ، تعهدات شهرستان در توسعه کشت گلخانه ای را محقق کرده و به پویایی هر چه بیشتر کشاورزی شهرستان کمک کنند.

شهرستان قرچک در استان تهران دارای بیش از 6 هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران