دی 23, 1396

شرایط مطلوب پرونده‌های ورودی و خروجی در دادگستری قرچک/ ارتباط و تعامل دو سویه با دستگاه‌های اجرایی و ضابط

رئیس کل دادگستری شهرستان قرچک گفت: دادگستری این شهرستان با دارا بودن ۳ شعبه حقوقی و کیفری در وضعیت مناسبی…
دی 20, 1396 110

1500 واحد صنفی بدون پروانه کسب در ورامین فعالیت می کنند

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین با اشاره به اجرای…
دی 16, 1396 153

پزشک قلابی در قرچک دستگیر شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک از دستگیری…
دی 14, 1396 121

رشد دستفروشی ضربه شدیدی به اصناف ورامین وارد کرده است

رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین در خصوص مشکل…

متن خبر

کدخبر:4081
منتشر شده در پنج شنبه, 20 مهر 1396 20:05
بازدید: 200
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک از آغاز طرح غربالگری پیشگیری از پدیکلوزیس در مدارس این شهرستان خبر داد.

به گزارش ورامین پرس به نقل از فارس، مهدی نیکبخت در خصوص اجرای طرح ضربتی مبارزه با پدیکلوزیس اظهار داشت: با توجه به شروع فصل پاییز، پدیکلوزیس در مدارس شیوع پیدا می‌کند و واحد بهداشت اداره آموزش و پرورش شهرستان قرچک در این خصوص با کمک‌ مربیان بهداشت در مدارس، اقدامات ضربتی پیشگیری و مبارزه پدیکلوزیس را آغاز کردند.

وی گفت: برای پیشگیری از شیوع پدیکلوزیس، طرح ضربتی غربالگری توسط مراقبان سلامت در مدارس مقطع ابتدایی اجرا می‌شود که با آموزش دانش‌آموزان، همکاران و اولیا همراه است. اجرای این طرح در مقطع ابتدایی به دلیل این است که دانش‌آموزان این مقطع از اطلاعات کمی برخوردار هستند و توصیه‌های بهداشتی را جدی نمی‌گیرند و این امر نظارت خانواده‌ها را می‌طلبد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود: در اجرای این طرح غربالگری، دانش‌آموزان مقطع ابتدایی، تمام دانش‌آموزان دختر و پسر متوسطه اول و دانش‌آموزان دختر متوسطه دوره دوم توسط رابطان بهداشت از نظر پدیکلوز مورد بررسی قرار می‌گیرند و به آن‌ها توصیه می‌شود که موارد بهداشتی در جهت پیشگیری از پدیکلوزیس را رعایت کنند تا خدای نکرد دچار این بیماری نشوند.

نیکبخت بیان داشت: در صورتی‌ که در طرح غربالگری دانش‌آموزی مبتلا به این بیماری باشد، به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی برای درمان و دریافت شامپو پرمترین و خدمات درمانی ارجاع داده می‌شود تا تحت نظر قرار گیرد.

وی افزود: از همه خانواده‌ها و همکاران فرهنگی خود در مدارس می‌خواهیم که موارد بهداشتی دانش‌آموزان را به‌طور جد پیگیری کنند و در صورت مشاهده هرگونه علائم پدیکلوزیس، مراتب را به مربیان بهداشت انتقال دهند و خانواده‌های دانش‌آموزان نیز توصیه‌های بهداشتی را در خصوص دانش‌آموز خود جدی بگیرند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک راه مقابله و مبارزه با پدیده پدیکلوزیس گفت: بهترین روش در جهت پیشگیری از مبتلا نشدن به پدیکلوزیس رعایت کامل موارد بهداشتی است و خانواده‌ها می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی از مبتلا شدن فرزندان خود به پدیکلوزیس جلوگیری کنند.

هماهنگی‌های لازم با مراقبان سلامت مدارس انجام شده است

کارشناس مسؤول واحد بهداشت اداره آموزش و پرورش قرچک نیز در خصوص طرح غربالگری پدیکلوزیس گفت: هماهنگی‌های لازم با مراقبان سلامت مدارس در جهت غربالگری همه دانش‌آموزان دختر شهری و روستایی شهرستان قرچک به عمل آمده و مراقبان در مدارس برای اجرای طرح حضور به هم رساندند.

سمانه طالبی اظهار داشت: علاوه بر طرح غربالگری آموزش پیشگیری از پدیکلوزیس برای دانش‌آموزان، آموزگاران و اولیای دانش‌آموزان از اهم فعالیت‌های انجام‌شده قرار گرفتند و آموزش لازم را به آن‌ها داده شد.

وی گفت: برای پیشگیری از این طرح آموزش همگانی در مدارس اجرا می‌شود و توزیع بروشور پیشگیری از پدیکلوزیس به مدارس تحویل داده شده تا در تابلوی اعلانات نصب شود و در دید عموم قرار گیرد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران