آبان 22, 1397

محور ورامین پیشوا و شریف آباد تا پایان سال تامین روشنایی می شود

سرپرست فرمانداری پیشوا گفت: محور ورامین پیشوا و شریف آباد تا پایان سال جاری تامین روشنایی می شود.
آبان 22, 1397 4

اجرای سرود «کالای ایرانی» در جهت حمایت از کالای تولید داخل

سرپرست گروه همخوانی آل یاسین گفت: اجرای سرود…
آبان 22, 1397 4

هیچ مورد مشکوکی از آنفلوآنزای پرندگان در ورامین مشاهده نشده است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: هیچ…
آبان 22, 1397 5

بیشترین قاچاق کشور در زمینه بنزین است

معاون دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و مبارزه…

متن خبر

+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

جلسه کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار در جنوب شرق استان تهران با حضور مسئولان خانه کارگر،شوراهای اسلامی کار ، تامین اجتماعی و روسای ادارات کار شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت و شهرری به میزبانی قرچک برگزار شد

.

به گزارش ورامین پرس؛نماینده کارگران در شورای عالی کار  در این جلسه گفت :شوراهای اسلامی کار که حامی کارگران است و باید خودش امنیت شغلی داشته باشد.

خدایی افزود: باید قبول کنیم شرایط کار و معشیت کارگران و حتی روابط کارگران و تولید کنندگان مناسب نیست.

وی افزود : امنیت ،روابط کاری و شوراهای کارگری و معشیت کارگر سه ضلع اصلی جامعه کارگری است و مطالبات بعدی کارگران مطالبات  ثانویه است.

وی تصریحح کرد :عدم تقویت این شاخصها در جامعه کارگری  موجب بروز بحران در اولویت های ثانویه شد  که ایجاد بحران در سازمان تامین اجتماعی از همین موارد است.

وی افزود:شوراهای کار در بهترین حالت ١٥ درصد کارگران را نمایندگی می کنند و این امار در شهرستان ورامین بسبار پایین تر از همه شهرهای استان تهران است.

وی گفت:در کارگران شناسایی شده فقط ٤ درصد  درراستان تهران دارای امنیت شغلی هستند و این امار به غیر از کارگران شاغل  در کارگاه ها و فعالیت های زیر زمینی است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار کشور گفت:٣٤ درصدد معشیت کارگران با حداقل  حقوق فعلی تامین می شود  و ٢ درصد کارگران در کل کشور هم امنیت شغلی دارند.

خدایی  افزود : نباید گوشمان را بدهکار این شعار ها کنیم و هر کسی پشت تریبون قرار گرفته از امنیت شعلی و معشیت  کارگران سخن گفته است اما در واقع هیچ اقدامی نشد  و در عرصه سیاست مسئولان بدون کارشناسی عمل می کنند .

خدایی  گفت:علت اصلی وضعیت فعلی سازمان تامین اجتماعی جناح بازی ها و سیاسی کاری ها هست و شرایط شستا نمونه بارز این است که همیشه حیاط خلوت سیاسی ها  و دولتی ها بوده است.

وی  با بیان شرایط تعیین حقوق در سال ٩١ گفت :  قبل از اتفاق افزایش قیمت ارز در سال ٩١  کارگران با حداقل حقوق  ٦٠ درصد هزینه ها را تامین می کردند  و بعد از افزایش نرخ ارز این میزان بهد ٣٧ درصد سقوط کرد .

وی گفت:تمام تلاش های جامعه کارگری از سال ٩١ تا سال ٩٦  نهایتا ١٣ درصد از این عقب افتادگی را   تامین کرد اما با اتفاقات ارزی  سال ٩٧  امروز شرایط ما  بدتر از شرایط سال ٩١  شده و حتی ٣ درصد هم افت قدرت خرید داریم .

وی در خصوص مسائل مطرح شد افزایش حقوق کارگران  در  سال ٩٧  گفت :برداشت از قانون کار  برای افزایش حقوق هها متفاوت است اما قانون به صراحت بر تعیین حداقل حقوق تاکید دارد و با رایزنی ها دولت موافق این موضوع است.

منبع : ایرنا

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران