دی 10, 1397

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین برگزار شد

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین، هم زمان با سال روز این قیام خونین در این شهرستان برگزار شد.
دی 09, 1397 166

عوامل اصلی فتنه آموزش دیده اروپا بودند

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: عوامل…
دی 09, 1397 148

تجمع بزرگ ورامینی ها در سال روز حماسه ۹ دی

مردم ورامین هم زمان با سال روز ۹ دی با تجمع در…
دی 08, 1397 183

خاطرات کفن پوشان ورامین از ۹ دی ۸۸/ تبلور حمایت از ولایت و انقلاب

مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در ۹ و ۱۰…

متن خبر

کدخبر:4820
منتشر شده در چهارشنبه, 07 آذر 1397 21:45
بازدید: 127
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

بخشدار قرچک مرکزی شهرستان قرچک گفت: پیشبرد طرح‌های بافت‌های فرسوده روستایی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیازمند مشارکت روستائیان است

.

به گزارشبه گزارش ورامین پرس؛علیرضا رشیدیان در همایش نقش مؤثر شوراهای اسلامی روستاها و معتمدین محلی در توسعه پایدار و همه‌جانبه که در کانون فرهنگی تربیتی ملائک برگزار شد، اظهار داشت: توسعه همه‌جانبه روستایی به عوامل متعددی وابسته است که از اصلی‌ترین پیش‌نیازهای آن، ایجاد زمینه‌های لازم برای توسعه و تقویت مشارکت آگاهانه مردم و نهادهای اداری روستا است و در تحقق این امر دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی روستاها به‌عنوان ارکان محلی مدیریت روستایی نقش به‌سزایی خواهند داشت.

رشیدیان افزود: در واقع سرمایه‌های اجتماعی همواره راه‌حل بسیاری از مشکلات و دغدغه‌ها بوده است و پیشبرد طرح‌ بافت‌های فرسوده روستایی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی نیازمند مشارکت روستائیان است.

وی گفت: آگاهی بخشی و حمایت‌های دولت از مزایای طرح‌های بهسازی و نوسازی مسکن روستایی باعث پیشرفت و توسعه روستا می‌شود.

وی در ادامه‌ی این همایش افزود: مردم بهتر از هرکسی از وضعیت محله‌ها و واحدهای مسکونی خود باخبر هستند، اگر اطلاعات درست و شفاف از فرآیند و اعطای تسهیلات در اختیارشان قرار گیرد آنان مشتاقانه‌ در اجرایی شدن این امور مشارکت می‌نمایند.

وی تصریح کرد: این مسئله مستلزم حضور فعالیت ریش‌سفیدان و معتمدین محلی در بین روستائیان با بهره‌گیری از اطلاعات کارشناسان و مشاورین مربوطه است.

وی بیان داشت: تشویق و ترغیب مردم و اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص مزایای صدور اسناد مالکیت روستایی، تسهیلات مالی، بهسازی مسکن، تقویت و نظارت، مدیریت اراضی کشاورزی و افزایش انگیزه لازم جهت پایداری سکونت در روستاها از موارد مهم دیگری است که باید به آن پرداخت‌.

بخشدار مرکزی قرچک تأکید کرد: مشارکت مردمی و تعامل هرچه بیشتر دستگاهی مربوطه به‌منظور تسریع درروند صدور اسناد مالکیت روستایی، باعث حضور مردم در روستاها و رونق کشاورزی می‌شود.

رشیدیان در پایان گفت: ضروری است به‌منظور توسعه روستاها، تأمین سرانه‌های قومی، ایجاد زیرساخت‌های لازم و ارائه خدمات مذکور به روستائیان نسبت به تسریع در فرایند بازنگری، تهیه و تصویب طرح‌های روستایی مصوب‌های لازم صورت پذیرد تا به دنبال این اقدامات توسعه روستایی انجام شود.

منبع :قرچک آنلاین

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران