دی 10, 1397

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین برگزار شد

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین، هم زمان با سال روز این قیام خونین در این شهرستان برگزار شد.
دی 09, 1397 165

عوامل اصلی فتنه آموزش دیده اروپا بودند

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: عوامل…
دی 09, 1397 148

تجمع بزرگ ورامینی ها در سال روز حماسه ۹ دی

مردم ورامین هم زمان با سال روز ۹ دی با تجمع در…
دی 08, 1397 182

خاطرات کفن پوشان ورامین از ۹ دی ۸۸/ تبلور حمایت از ولایت و انقلاب

مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در ۹ و ۱۰…

متن خبر

+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

امام‌جمعه قرچک گفت: پیشرفت و ترقی کشور و برون‌رفت از بحران اقتصادی با حضور جوانان و مدیران انقلابی صورت می‌گیرد

.

به گزارش ورامین پرس؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت‌الله اسماعیلی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه پس از دعوت خود و همگان به تقوای الهی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های ما این است که در روز قیامت در پناه خداوند متعال باشیم، اهل تقوا در روز قیامت در امن‌وامان هستند و خداوند بشارت آسایش آن‌ها را در روز قیامت می‌دهد.

وی گفت: چه کسانی اهل تقوا هستند، چه کسانی می‌توانند در زمان شر از آن دوری کند و زمان رسیدن به تقوا دوری از گناه و هوا و هوس‌های نفسانی است که انسان را به تقوا نزدیک می‌کند و باید قدر تقوا را دانست و  به هدایت الهی توجه لازم و کافی را داشته باشیم.

اسماعیلی تصریح کرد: رسیدن به مقام هدایت با کسب علم به دست نمی‌آید، معرفت و بصیرت در مقابل غفلت قرار دارد، چراکه فردی غفلت داشته باشد به سعادت نمی‌رسد باید از غفلت دوری‌کنیم تا به مقصد و مقصود خود برسیم.

وی افزود: در برخی از آیات در خصوص خرد آمده است که باید آیات قرآن را درک کنیم. هر دانایی خردمند نیست باید آیات قرآن را درک کنیم و اهل خرد حکیم هستند و با معرفت قلبی آیات آن را درک کردند.

اسماعیلی گفت: در جوامع امروزی ما هم می‌خوانیم و گوش می‌دهیم ولی خرد و معرفت قلبی نداریم و به دستورات قرآن و اسلام ایمان نداریم، چرا مسلمانان به اسلام ناب محمدی شک دارند، قرآن برای بصیرت آمده است هر کس بصیرت یافت ضامن نیست که بشر هدایت شود. باید با تفکر و عمل به پا به عرصه بگذاریم که نمونه بارز آن پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: اگر تقوا عامل اصلی هدایت است و هدایت هدف اصلی خلقت است، پای بند عملی داشته باشیم و پای بند عملی موفق خواهیم شد و باید از حاشیه‌ها و افرادی نفوذ در نظام و دین اسلام دوری‌کنیم.

اسماعیلی بیان داشت: باید از دروغ دوری‌کنیم، افراد دروغ‌گو را رسوا کنیم، دین اسلام تأکید فراوان دارد تا از افراد دروغ‌گو دوری‌کنیم چراکه همه دین‌ها از فرد دروغ‌گو نفرت دارند، باید مواظب باشیم تا گرفتار دروغ نشویم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان قرچک افزود: در حال حاضر در شرایطی قرار داریم که استخوان‌های شکسته دشمن شنیده می‌شود، در دنیا نیاز و احساس به دین اسلام بیشتر می‌شود، در اروپا تقاضا به دین اسلام زیادتر شده است و  باید در مجلس مواظب باشیم که قوانینی را تصویب نکنیم که به ضرر دین اسلام باشد.

این مسؤول گفت: مجلس در رأس همه امور است، ظالم‌ترین مدیری کسی است که دین اسلام را نشناسد، مقاومت تنها راه پیروزی است، مقاومت حرکت می‌خواهد طرح و برنامه می‌خواهد اگر ساکت باشیم تحریم‌ها زیادتر می‌شود.

وی تأکید کرد: امروز و در جامعه سکوت جایز نیست، روز اسلام و دفاع از اسلام و روز بیداری امت‌ها است، باید از استکبار و دوری کرد تا به سعادت رسید.

امام‌جمعه قرچک اذعان داشت: باید در مقابل استکبار ایستادگی کرد، در حال حاضر بعضی از سران کشورهای اسلامی در دامن استکبار گرفتار شده‌اند و اموال بیت‌المال را به یغما می‌برند باید همه ما هوشیار باشیم.

اسماعیلی افزود: باید مواظب باشیم و مقاومت را در رأس برنامه‌های خود قرار دهیم، هر ناامنی در منطقه اتفاق می‌افتد به خاطر امنیت اسرائیل بوده است و زمان سقوط اسرائیل نزدیک است.

امام‌جمعه قرچک اذعان داشت: آمریکا و اسرائیل شکست‌پذیر هستند، مردم آزادگی خواه جهان بیدار شده‌اند و آینده برای اسلام است.

وی در ادامه به وضعیت معیشت مردم اشاره کرد و گفت: قیمت ارز و دلار کاهش پیداکرده ولی قیمت کالاهای اساسی کاهش پیدا نکرده است؛ مسؤولان به فکر معیشت باشند، آن‌ها گرفتار هستند، فکری به حال اشتغال و ازدواج جوانان بکنید تا مردم آسوده‌خاطر باشند.

وی در پایان گفت: شما دیدید که برجام هیچ نداشت، اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرا کنید، چشم به خارج را ببندید هر اتفاقی قرار صورت گیرد در داخل کشور است و این پیشرفت و ترقی با حضور جوانان و مدیران انقلابی صورت می‌گیرد.

گفتنی است در بین دونماز از خادمان بسیجی مسجد جامع شهرستان با حضور جانشین سپاه ناحیه ۱۵ خرداد، امام‌جمعه شهرستان و جانشین نیرو انتظامی شهرستان از عیسی نادری و محمد نبی جعفری تجلیل شد و لوح سپاس اهدا شد.

منبع :فارس

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران