فروردين 30, 1397

دخالت برخی مسئولان بی احترامی به اصناف ورامین است

اتاق اصناف شهرستان ورامین در خصوص انتخابات اتاق اصناف و دخالت برخی مسئولان شهرستان اطلاعیه ای صادر کرد و این…
فروردين 16, 1397 93

4211 نفراز خدمات هلال احمر ورامین برخوردار شدند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین گفت : همزمان…
فروردين 16, 1397 102

کار در منازل باید در ورامین فرهنگ سازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ داوود اصغری در دیدار…

متن خبر

کدخبر:3435
منتشر شده در جمعه, 20 اسفند 1395 17:46
بازدید: 552

با حضور مدیر کل توانمند سازی سازمان بهزیستی؛

گروه همیار زنان ترمه پیشوا گشایش یافت

+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

گروه همیار زنان ترمه در شهرستان پیشوا گشایش یافت.

 

 

 

به گزارش ورامین پرس، طی مراسمی با حضور فریبا بریمانی مدیر کل توانمند سازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور، احمد خاکی معاون امور اجتماعی و حمایتی بهزیستی استان تهران، حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا، کارشناسان بهزیستی استان تهران و جمعی از خیران و مسئولان شهرستان پیشوا، گروه همیار زنان ترمه گشایش یافت.

در این مراسم که در محل این گروه برگزار شد، فریبا بریمانی مدیر کل توانمند سازی خانواده و زنان سازمان بهزیستی کشور با اظهار تشکر از گردانندگان این گروه در سخنان کوتاهی، گفت: شما یک گروه تشکیل نداده اید بلکه چهارگروه را در قالب گروه راه اندازی کرده اید.

بریمانی افزود: از این کارسازی صورت گرفته تشکر می کنم و امیدوارم شاهد رشد و پیشرفت گروه های اینچنینی باشیم.

احمد خاکی معاون امور اجتماعی و حمایتی بهزیستی استان تهران نیز در این مراسم گفت: هدف کلی طرح، افزایش و ارتقای توانایی مهارت های زیستی، روانی ، اجتماعی و کیفیت زندگی جامعه هدف وهمچنین توانمند سازی خانواده و زنان سرپرست خانوار است.

خاکی در ادامه اظهار داشت: کمک به بهبود شرایط زندگی خدمت گیرندگان و دسترسی آنان به سطح مناسب زندگی و ارتقای سطح دانش این افراد از دیگر اهداف طرح گروه های همیار است.

معاون امور اجتماعی و حمایتی استان تهران تصریح کرد: بهزیستی استان تهران در نظر دارد در سال آینده، سی گروه جدید همیار راه اندازی نماید تا در جهت توانمند نمودن زنان سرپرست خانوار و رسیدن آنها به خودکفایی اقدام شود.

مرجان رحیمی جعفری مدیر عامل موسسه ترنم یاری و حامی پیشوا که تسهیلگر این طرح است، با تشکر از بهزیستی در سطوح استان و شهرستان، بیان داشت: در طرح گروه همیار، سیزده زن سرپرست خانوار به نام زنان ترمه در قالب در قالب طرح خیاطی گرد هم آورده ایم و شرایط را برای زندگی آبرومندانه ایشان بر پایه استقلال مالی و اقتصادی فراهم کرده ایم که در صورت حمایت بیشتر، این طرح و گروه قابلیت و توانایی توسعه بیشتر از پیش را دارند.

تسهیلگر گروه همیار زنان ترمه خاطر نشان ساخت: یکی از راه های تقویت اقتصاد مقاومتی، حمایت از گروه های اینچنینی است و بهزیستی نیز با حمایت عملی از این طرح، نقش و جایگاه خود را در عملیاتی کردن طرح اقتصاد مقاومتی، نمایان کرده است.

حمید اسماعیلی رئیس اداره بهزیستی شهرستان پیشوا در حاشیه افتتاح گروه همیار زنان ترمه رسالت بهزیستی را در حال حاضر تقویت بنیه اقتصادی افراد تحت حمایت دانست و گفت: بهزیستی شهرستان پیشوا در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و دیگر گروه های هدف خود اقدامات قابل توجهی را در دستور کار دارد که برخی از آنها را طی سالیان گذشته اجرایی نموده و هم اینک در فکر توسعه آن ها قرار دارد.

وی افزود: حمایت از بنگاه های کوچک اقتصادی و کسب و کار خرد از جمله این برنامه ها است و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی مکمل این نگاه سازمان به جامعه هدف خود می باشد

گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی می افزاید؛رحیم جهانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان پیشوا در حاشیه این مراسم به زنان خیاط حاضر در این کارگاه قول داد که دوخت مانتو و شلوار مدارس را در سال تحصیلی آینده به ایشان بسپارد که این کار مستلزم پیگیری ویژه تسهیلگر گروه و اداره بهزیستی شهرستان پیشوا است

گفتنی است طی روزهای گذشته نیز اصغر باقری مدیرکل و محمدرضا اسدی معاون امورتوانبخشی بهزیستی استان تهران از کارگاه این گروه از خیاطان زن سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی شهرستان پیشوا دیدن کرده بودند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران