مهر 25, 1398

1500نفر در ورامین به کشت گل و گیاه مشغول می شوند

مدیر جهاد کشاورزی ورامین و رئیس دادگستری بخش جوادآباد از مجتمع گلخانه ای حصارگلی بازدید کردند. در این بازدید،…
مهر 25, 1398 1

جزئیات فرونشست زمین در مسجد تاریخی ورامین

فرماندار شهرستان ورامین درباره فرونشست زمین در…
مهر 25, 1398 1

آغاز عملیات واکاری چمن و کاشت گل‏های فصلی در قرچک

شهردار قرچک گفت: عملیات واکاری و کاشت گل‏های فصلی…
مهر 25, 1398 1

پیگیر رفع مشکلات اشتغال و مسکن مددجویان قرچک هستیم

فرماندار قرچک گفت: پیگیر رفع مشکلات اشتغال و مسکن…

متن خبر

+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

میرحسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در نشست خبری با اصحاب رسانه در روز پنج شنبه 28 اردیبهشت سالجاری عملکرد چهارساله این اداره را تشریح کرد.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش ورامین پرس به نقل از خبر گزاری  برنا در تهران؛ طاهری در نشست خبری با اصحاب رسانه با مثبت ارزیابی کردن  عملکرد این اداره گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در اواخر اسفند 90 افتتاح و با شروع سال 1391رسماً کار خود را آغاز کرد و در ابتدا با نبود زیر ساختهای مناسب با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرد اما با تامین اعتباراتی از سوی اداره کل ارشاد استان تهران  توانستیم در این چند سال گذشته کارهایی را صورت دهیم که امروز بتوانیم حرفهای بسیاری در دفاع از آنچه برای فرهنگ و هنر این شهرستان رخ داده ارائه نمائیم .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم زیر ساختها برای توسعه فرهنگ شهرستان افزود: وجود زیرساختهای مناسب می تواند ما را در امر توسعه ی فرهنگ و ریشه دار کردن هنر و یافتن نوابغ هنری و فرهنگی در شهرستان یاری نماید در صورت وجود زیرساختها می توان به آینده ی فرهنگی یک شهرستان دل بست و انگیزه ی بیشتری برای ادامه کار یافت.

طاهری در ادامه ی گفته هایش افزود: در ابتدای کار با بررسی هایی که به عمل آوردیم متوجه شدیم با 33 مسجد در شهرستان 16 کانون در حال فعالیت قرآنی و فرهنگی هستند که با یک تلاش مضاعف توانستیم  16 کانون را به 33 کانون هنری فرهنگی در دل مساجد تبدیل کنیم  و با افزایش کتابخانه ها ی مساجد در شهر و روستا سرانه مطالعه در سال را افزایش دهیم و لازمه ی این کار این بود که با توزیع کتاب و قفسه  و ملزومات در بین دهیاری ها ،کتاب را به روستاها ببریم و مخاطبین خود را از طریق کمک و همیاری شوراها و دهیاری ها بتوانیم جذب نمائیم .

وی یادآور شد: با وجود  4 کتابخانه که در مرکز شهر مستقر هستند باید بگویم بزرگترین کتابخانه شهر کتابخانه ای کانون فرهنگی و هنری مسجد جعفربن موسی(ع)  که دارای 33 هزار جلد کتاب  می باشد که 3 هزار جلد آن مرجع و 400  جلد کتاب خطی در آن موجود است این نشان دهنده ی افزایش کتابخوانی در میان مردم این شهرستان می باشد.

وی در ادامه از وجود کتابخانه حوزه ی علمیه فاطمیه با 16هزار جلد کتاب گفت و افزود:  بیشتر کتابهای موجود در این کتابخانه از کتب مرجع به شمار می آید و مخاطبان خاص خود را دارد که سالیانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تعدادی کتاب به این کتابخانه اهدا می کند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا در ادامه از بزرگترین کتابخانه روستایی شهرستان گفت و افزود: 6روستا دارای کتابخانه هستند و بزرگترین کتابخانه متعلق به روستای شوش آباد است که 6هزار جلد کتاب با اعتباری بالغ بر 50 میلیون ریال مخاطبین زیادی را به این کتابخانه کشانده است  و روستاهایی همچون طارند،حبیب آباد،جلیل آباد،در سال به طور متوسط 5 هزار جلد کتاب از سوی این  اداره دریافت می کنند.

وی در ادامه افزود:  تلاش ما این است تا به سخنان ریاست جمهوری که در سال 93 فرمودند "هر مدرسه باید یک کتابخانه داشته باشد " جامعه عمل بپوشانیم  که با تعامل دو سویه توانستیم از طریق اداره آموزش و پرورش شهرستان فضای مدارس را برای کتاب و کتابخوانی آماده کنیم و با توزیع بسته های کتاب از500  تا 2000 جلد ظرفیت و سرانه کتابخوانی را در بین دانش آموزان افزایش دهیم .

طاهری در ادامه اظهار کرد: در حمایت از ناشرین و نویسندگان در سال 95  به تعداد 1000 جلد کتاب خریداری کرده و در تهران و شهرستانها توزیع شد. و با راه اندازی کارگاه نویسندگی برای نوجوانان و نونهالان ،کارگاه مثنوی خوانی جهت آموزش زبان و ادبیات فارسی در هر هفته علاقمندان به رشته  نویسندگی را شناسایی و در جهت رشد استعداد آنها حمایتهای لازم را به عمل آوردیم.

وی در بحث انجمنها نیز گفت: با تاسیس انجمن های نمایش ،موسیقی ،هنرهای تجسمی ، شعر و ادب و خوشنویسی توانستیم تمام هنرمندان را گرد هم آوریم و با کمک آنها در استان و شهرستان رتبه هایی را از آن شهرستان نمائیم و در آینده ی نزدیک نیز با راه اندازی انجمن سینمای جوان و راه اندازی انجمن تعزیه که برای سومین سال پی در پی  در روستای طارند با اجرای برنامه عصر تاسوعا و عصر عاشورا خوش درخشیدند و برنامه هایشان با استقبال مردم روبه رو شد ، به مجموعه انجمن های خود پر و بال بیشتری دهیم تا با نظارت این اداره بتوانند در استان و کشور خوش بدرخشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران