آبان 09, 1396

انتصاب دومین بانوی مدیر شهرستان ورامین

اعظم هراتی دومین بانوی مدیر شهرستان ورامین ، سکاندار اداره بهزیستی ورامین شد
آبان 09, 1396 82

ورامین در اولویت سفر رئیس جمهور است/ قطار حومه ای شاید سال 97 افتتاح شود

یوسفی در خصوص سفر رئیس جمهور به ورامین گفت: با…
مهر 29, 1396 119

650 میلیون دلار محصول تولیدی ورامین به خارج از کشور صادر شد

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرسان ورامین از…
مهر 29, 1396 88

افزایش ۲ درصدی سالمندی جمعیت در ورامین

شهرستان ورامین با رشد ۲ درصدی افراد سالمند مواجه…

متن خبر

کدخبر:3783
منتشر شده در سه شنبه, 03 مرداد 1396 19:14
بازدید: 87
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار پیشوا با بیان این که کشاورزی ، ستون اصلی اقتصاد منطقه پیشوا است اظهار کرد: توجه به بخش کشاورزی ، سیاست های اقتصاد مقاومتی را در این شهرستان محقق می کند.

 

به گزارش ورامین پرس به نقل از ایرنا، محمدکرم محمدی روز سه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی پیشوا که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: شهرستان پیشوا با داشتن بیش از یک هزار و 200 هکتار گلخانه ، یک هشتم از گلخانه های کشور را در خود جای داده و از این نظر یکی از مهمترین شهرستان های تولید کننده محصولات گلخانه ای در کشور به حساب می آید.

وی افزود: سیاست های حمایتی دولت در حوزه کشاورزی باعث شده تا فعالیت های کشاورزان شهرستان پیشوا با وجود کمبود شدید منابع آبی ، به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کرده و جایگاه این شهرستان را کشور ارتقاء بخشد.

محمدی تصریح کرد: یکی از مهمترین چالش های پیش روی توسعه کشاورزی پیشوا ، کمبود منابع آبی است و باید از این اندک آبی که به سختی به شهرستان می رسد با مدیریت صحیح ، کاهش کشت های آب دوست و بهره گیری از شیوه های نوین آبیاری به درستی استفاده کرد.

وی بیان کرد: استفاده از مکانیزم ها و تکنولوژی های روز کشاورزی همچون آبیاری قطره ای، بارانی ، تحت فشار و تیپ مهمترین راه در مدیریت مصرف آب است که با حمایت های دولت از این بخش و اعطاء تسهیلات بلاعوض شاهد تحولی عظیم در این بخش از کشاورزی می باشیم.

فرماندار پیشوا گفت : توسعه کشاورزی شهرستان پیشوا در گروی تامین سهمیه موثر و پایدار آب است و این مهم تلاش و همت متولیان امر از جمله شرکت آب منطقه ای را می طلبد.

وی افزود: پوشش انهار سنتی و برخورد جدی و قانونی با مالکان چاه های غیرمجاز و یا چاه های مجاز پرمصرف به منظور محافظت از منابع آبی شهرستان و کمک به کشاورزان منطقه ضروری است.

نماینده دولت در پیشوا احداث پایانه صادراتی را یکی از آرزوهای مردم پیشوا به ویژه کشاورزان منطقه دانست و افزود: توسعه تولید و راه اندازی پایانه صادراتی، نیازمند صرف وقت و توجه است تا بتوان تولیدات شهرستان را به بازارهای فرامرزی عرضه کنیم چرا که معمولان محصول کشاورزان پیشوا زمانی وارد بازار داخلی می شود که این بازار با انباشت شدید تولیدات کشاورزی مواجه است و این امر ضررهای زیادی را به کشاورزان وارد می کند.

فرماندار پیشوا افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم تا با شناسایی گلخانه داران بالای سه هکتار، زمینه صادرات محصولات آنها را با لحاظ نمودن کیفیت و انجام بسته بندی مناسب فراهم کنیم.

وی گفت: ادامه اجرای 70 کیلومتر گازرسانی و همچنین برق رسانی به گلخانه های شهرستان دو اولویت مهم شهرستان است که در سال جاری به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

پیشوا با 80 هزار نفرجمعیت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران