مهر 25, 1398

1500نفر در ورامین به کشت گل و گیاه مشغول می شوند

مدیر جهاد کشاورزی ورامین و رئیس دادگستری بخش جوادآباد از مجتمع گلخانه ای حصارگلی بازدید کردند. در این بازدید،…
مهر 25, 1398 1

جزئیات فرونشست زمین در مسجد تاریخی ورامین

فرماندار شهرستان ورامین درباره فرونشست زمین در…
مهر 25, 1398 1

آغاز عملیات واکاری چمن و کاشت گل‏های فصلی در قرچک

شهردار قرچک گفت: عملیات واکاری و کاشت گل‏های فصلی…
مهر 25, 1398 1

پیگیر رفع مشکلات اشتغال و مسکن مددجویان قرچک هستیم

فرماندار قرچک گفت: پیگیر رفع مشکلات اشتغال و مسکن…

متن خبر

کدخبر:3997
منتشر شده در شنبه, 25 شهریور 1396 21:13
بازدید: 749
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار پیشوا گفت: جامعه امروز ما مورد تاخت و تاز فرهنگ های مختلفی قرار گرفته و این نیازمند آن است تا فرهنگی را در جامعه ترویج دهیم که سازگار با فرهنگ بومی و دینی باشد.

به گزارش ورامین پرس به نقل از مهر، محمد کرم محمدی در آیین نکوداشت بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان پیشوا که در سالن ولایت این اداره برگزار شد بیان داشت: خداوند سبحان به عنوان معلم و تربیت کننده، برای تکامل همه موجودات و به ویژه انسان که دارای قدرت تفکر، اندیشه و انتخاب است، دو ولایت تکوینی و تشریعی را تعیین کرده است.

وی افزود: ولایت تکوینی در انسان از تشکیل اولین سلول وجودی آن آغاز و تا زمانی که رشد و نمو می کند ادامه دارد و به موازات این ولایت، ولایت دیگری به نام ولایت تشریعی وجود دارد که در واقع نقش معلمان در تکامل انسان، همان ولایت تشریعی است که همزمان با رشد جسمی افراد، رشد عقلانی آنها را جهت می دهند.

فرماندار پیشوا بیان داشت: رفتار همه موجودات زنده در هر دو ولایت، عمل و عکس العملی از یک محرک است که منتج به یک پاسخ می شود که در انسان، این پاسخ را رفتار می نامیم و هر چه اصل و ریشه رفتارها از خردمندی، خردگرایی و عقلانیت بیشتری برخوردار باشد، رفتار مطلوب تر و قوی تر بروز می کند.

محمدی با بیان اینکه انسان جانشین و امین خداوند بر روی زمین است گفت: بی شک معلمان بهترین انسان هایی هستند که می توانند آنچه که خداوند به پیامبرانش دستور داده، به دیگران منتقل کنند و بهترین کسانی هستند که می توانند مخاطب انبیا و اولیای الهی قرار بگیرند.

فرماندار پیشوا افزود: از دیدگاه مکاتب مختلف، برخی اصالت را به فرد و آزادی های فردی می دهند و عده ای اصالت را به جمع می دهند، اما دین مبین اسلام اصالت را هم به فرد و هم به جمع داده است و این دین حنیف، ظرفیت پذیرش بهترین ها را برای انسان فراهم ساخته است.

وی اظهار کرد: رابطه ای که قرآن برای فرد و جامعه تعریف می کند رابطه ظرف و مظروف است، اگر مظروف پاک باشد اما ظرف دارای اشکال باشد حتی برای نوشیدن مایه حیاتی مانند آب، مشکل ایجاد خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه شادی و غم باید هر کدام در جای خود ادا شوند گفت: همه ماه های سال هر کدام به جای خود، مطلوب و خوب هستند اما اگر تغییرات را بر آنها تحمیل کنیم بی شک با مشکل روبرو خواهیم شد زیرا که همه عناصر تشکیل دهنده زندگی انسان، باید به جای خود انجام شوند و این مهم، عین عدالت الهی است که در نهاد خلقت نهاده شده است.

فرماندار پیشوا افزود: :امیدوارم همگان به رابطه ظرف و مظروف که اسلام بدان توجه دارد و جزو تفکیک ناپذیر اعتقادات دینی ماست، توجه کنند تا بتوانیم از یک گسل هویتی، پیشگیری و آن را درمان کنیم.

محمدی گفت: جامعه امروز ما مورد تاخت و تاز فرهنگ های مختلفی قرار گرفته است و چنین امری طبیعی است، زیرا فاصله افراد و کشورهای دنیا هر روز کم و کمتر و فضاهای دینی، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی دنیا به هم پیوسته تر می شود و این پیوستگی، ما را مجاب می کند که فرهنگی را در جامعه ترویج دهیم که سازگار با فرهنگ بومی و دینی باشد.

وی افزود: اگر فرهنگ دینی ما معرفی نشود، همه افراد جامعه با یک بحران جدی روبرو خواهیم شد و آن بحران اخلاقی است.

نماینده دولت در پیشوا اظهار کرد: افراد جامعه اسلامی که بر اساس آموزه های دین بنا نهاده شده است، می بایست ملبس به اسلام و معتقد به نبی معظم و مکرم آن حضرت محمدمصطفی(ص) باشند.

وی افزود: رسالت نبی مکرم اسلام به عنوان معلمی که از طرف خداوند سبحان برگزیده شد، توجه جدی به اخلاق و رفتارهای انسانی است، اخلاقی که مبتنی و متکی بر محبت و دوست داشتن باشد.

فرماندار پیشوا گفت: محبت و دوست داشتن با تاریخ کشور بزرگ ایران عجین است و شعرا، اندیشمندان، ادبا و حکمای آن درطول تاریخ به دنبال ایجاد اخلاق، دوست داشتن و احترام به همنوع بوده اند.

محمدی با تاکید بر لزوم ترویج اخلاق نبوی و علوی در جامعه گفت: جامعه ای که تهمت، دروغ وحیله گری در آن رواج یافته و صداقت، احترام و راستی رنگ ببازد، توسعه نخواهد یافت و ضمن از بین رفتن ارزش ها، ریا در آن جامعه حاکم می شود.

وی افزود: رنگ باختن اخلاق در جامعه منجر به ایجاد گسست میان نسل ها و از میان رفتن حرمت و احترام میان فرزندان و بزرگترها خواهد شد، همان چیزی که امروز کم و بیش شاهد آن هستیم و جای پدران و مادران با فرزندان عوض شده است.

فرماندار پیشوا بیان داشت: نباید بگذاریم بین نسل ها فاصله بیفتد و هویت مان خدشه دار شود، زیرا گاهی افراط و تفریط در جامعه رشد می کند و رشد آن، نتیجه ای جز ریاکاری نخواهد داشت و در چنین شرایطی به طور حتم، جامعه با آسیب روبرو خواهد شد.

محمدی گفت: در سال های ابتدایی انقلاب اسلامی، دشمنان جنگ را بر کشور ایران اسلامی تحمیل کردند و در این میان بیشترین خدمات و توجهی که به انقلاب و نظام صورت گرفت، به وسیله معلمان و دانش آموزان بود و امروز نیز اگر معلمان انسان های درستی را تربیت کنند، این افراد در آینده خادمین این ملت خواهند بود.

فرماندار پیشوا در پایان گفت: کسانی که شغل معلمی را با همه نارسایی های آن برگزیده اند، افرادی هستند که این کشور را با واسطه یا بی واسطه اداره می کنند و همیشه نظام جمهوری اسلامی را در مقاطع مختلف از خطرات نجات داده اند و امروز نیز بیش از هر زمان دیگری باید به این مهم توجه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران