دی 23, 1396

شرایط مطلوب پرونده‌های ورودی و خروجی در دادگستری قرچک/ ارتباط و تعامل دو سویه با دستگاه‌های اجرایی و ضابط

رئیس کل دادگستری شهرستان قرچک گفت: دادگستری این شهرستان با دارا بودن ۳ شعبه حقوقی و کیفری در وضعیت مناسبی…
دی 20, 1396 99

1500 واحد صنفی بدون پروانه کسب در ورامین فعالیت می کنند

رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین با اشاره به اجرای…
دی 16, 1396 141

پزشک قلابی در قرچک دستگیر شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک از دستگیری…
دی 14, 1396 109

رشد دستفروشی ضربه شدیدی به اصناف ورامین وارد کرده است

رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین در خصوص مشکل…

متن خبر

کدخبر:4101
منتشر شده در چهارشنبه, 26 مهر 1396 14:13
بازدید: 167
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

سرپرست کمیته امداد شهرستان پیشوا گزارشی از خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان تحت حمایت این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال ارائه کرد.

به گزارش ورامین پرس به نقل از برنا، سید جلال محمدی، سرپرست کمیته امداد شهرستان پیشوا با اشاره به خدمات این نهاد در بخش بهداشت و درمان مددجویان، گفت: امسال ۱۵۱۷ مددجو تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند.

وی بابیان اینکه برای پرداخت هزینه درمانی این افراد در شش‌ماهه نخست سال جاری ۷۸ میلیون و ۷۶۴ هزار تومان هزینه شده است، افزود: پرداخت هزینه‌های سنگین درمان مددجویان یکی از مهمترین مشکلات بیماران تحت حمایت کمیته امداد است، بر این اساس کمیته امداد برای ارائه خدمات مطلوب به مددجویان با پرداخت بیش از ۹۵ درصد از این هزینه‌ها به آن‌ها کمک می‌کند

محمدی بیان کرد: کمک به تأمین و تجهیز درمانی بیماران صعب‌العلاج، ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمانی در مناطق شهری و روستایی، کمک به رفع سوءتغذیه کودکان زیر ۵ سال از مهمترین فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه درمانی مددجویان است.

مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا با یادآوری اینکه درسال ۹۶ ،۴۶۱ مددجوی تحت حمایت از خدمات ویژه درمانی بهره‌مند شدند، ادامه داد: در شش‌ماهه نخست سال جاری ۲۱میلیون تومان  فرانشیز به این مددجویان پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به اینکه تکریم و حفظ حرمت سالمندان همواره به‌عنوان یک ارزش مورد تأکید است، گفت: از دو هزار و  ۱۹۲ نفر جمعیت معیشت بگیر تحت حمایت کمیته امداد شهرستان پیشوا،۷۱۶ نفر آنها سالمند هستند.

محمدی با تأکید بر ارائه خدمات این نهاد به سالمندان، بیان کرد: پرداخت کمک‌معیشت ماهیانه در طول سال، بازدید از خانواده سالمندان در قالب طرح مفتاح الجنه، پرداخت هزینه بیمار در بستر، پرداخت هزینه‌های درمانی، دارویی و تجهیزات پزشکی ازجمله اقدامات این نهاد در ارائه خدمات به جامعه هدف سالمند است.

سرپرست کمیته امداد شهرستان پیشوا با اشاره به ارائه خدمات تست قند و فشارخون و اندازه‌گیری قد ۱۷۶ سالمند تحت حمایت در همایش تکریم سالمندان تحت حمایت گفت: ارائه خدمات ویژه درمانی، معیشتی، انجام بازدیدهای دوران سالمندی و اولویت در اعزام به سفرهای زیارتی عتبات عالیات و مشهد مقدس ازجمله خدمات کمیته امداد برای خدمت‌رسانی به سالمندان تحت حمایت است.

وی بابیان اینکه طرح غربالگری با همکاری شبکه بهداشت شهرستان پیشوا اجراشده افزود: ۱۷۶ نفر از سالمندان تحت حمایت مورد ارزیابی، تشخیص و درمان به‌موقع بیماری قرارگرفته‌اند.

وی بابیان اینکه تأمین تجهیزات و لوازم توان‌بخشی برای بیماران صعب‌العلاج شامل تهیه ویلچر، تخت و تشک است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۴ بیمار خاص و صعب‌العلاج از حمایت‌های کمیته امداد شهرستان پیشوا بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات آموزشی متعدد به‌منظور افزایش میزان آگاهی بهداشتی مددجویان افزود: از ابتدای سال تاکنون جلسات متعددی از قبیل تغذیه سالم، سرطان‌های شایع، ایمنی و بهداشت محیط کارگاه‌ها، خود مراقبتی و خودارزیابی سلامت، آلزایمر و پوکی استخوان در سالمندان، پیشگیری از دخانیات، بهداشت فردی و عمومی، بهداشت دهان و دندان و بهداشت روان برگزارشده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان پیشوا از بهره‌گیری ظرفیت خیران و نیکوکاران خبر داد و گفت: بهره‌مندی از حمایت خیران به‌منظور شناسایی، نیازسنجی، طبقه‌بندی درمانی، کاهش مشکلات سالمندان و رسیدگی به امور بیماران صعب‌العلاج از برنامه‌های حمایتی این نهاد است.

شایسته ذکر است هم‌اکنون ۱۲۳۸ خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان پیشوا  قرار دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران