آبان 22, 1397

محور ورامین پیشوا و شریف آباد تا پایان سال تامین روشنایی می شود

سرپرست فرمانداری پیشوا گفت: محور ورامین پیشوا و شریف آباد تا پایان سال جاری تامین روشنایی می شود.
آبان 22, 1397 4

اجرای سرود «کالای ایرانی» در جهت حمایت از کالای تولید داخل

سرپرست گروه همخوانی آل یاسین گفت: اجرای سرود…
آبان 22, 1397 4

هیچ مورد مشکوکی از آنفلوآنزای پرندگان در ورامین مشاهده نشده است

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین گفت: هیچ…
آبان 22, 1397 5

بیشترین قاچاق کشور در زمینه بنزین است

معاون دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و مبارزه…

متن خبر

+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

فرماندار شهرستان پیشوا از تدوین سند چشم‌انداز شهرستان پیشوا طی برنامه ششم توسعه خبر داد

.

 

به گزارش ورامین پرس؛حسین عباسی گفت  به موارد طرح‌شده در جلسه کمیته تلفیق برنامه‌وبودجه شهرستان پیشوا در راستای تدوین سند توسعه طی برنامه ششم توسعه اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور طی سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ با حضور دستگاه‌های اجرایی استانی و ادارات متبوع شهرستانی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران اشاره کرد.

وی افزود: در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران، مدیران کل، روسای ادارات و کارشناسان برگزار شد، افق چهار سال آینده شهرستان پیشوا در کلیه امور زیرساختی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و محرک‌های مؤثر در شاخص‌های بهداشتی و درمانی، عمران شهری و روستایی، منابع آب، کشاورزی، صنعت، محیط‌زیست، حمل‌ونقل و میراث فرهنگی موردبررسی قرار گرفت و پس از تبادل‌نظر، چارچوب کلی و جزئیات برنامه پنج سال آینده شهرستان تحت عنوان سند توسعه شهرستان پیشوا تنظیم شد.

عباسی با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای توسعه شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: تأمین آب شرب و کشاورزی شهرستان به‌واسطه تمهیدات و برنامه‌های ابلاغی وزارت نیرو، رونق در بخش کشاورزی شهرستان به‌واسطه برنامه‌های ترویجی، اصلاح الگوی مصرف، اصلاح الگوی کشت، استفاده از آبیاری نوین، توسعه کشت گلخانه‌ای، اصلاح نژاد دام در شهرستان و ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در پیشوا ازجمله موارد طرح‌شده در جلسه تدوین سند توسعه شهرستان پیشوا بود.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: اهتمام در راه‌اندازی و تکمیل شهرک صنعتی پیشوا با رویکرد خوشه‌بندی فعالیت‌های صنعتی در سطح استان و تعیین رسته تولید به‌تناسب ظرفیت شهرستان پیشوا که همان کشاورزی است از دیگر مسائل مدنظر در تنظیم سند چشم‌انداز شهرستان در برنامه ششم توسعه است.

وی افزود: تأمین برق موردنیاز شهرستان برای طرح‌های سرمایه‌گذاری اعم از صنعتی، کشاورزی و گردشگری و امکان‌سنجی احداث پست ۶۳ کیلووات و همچنین ایجاد نیروگاه خورشیدی برای تولید انرژی و بهره‌مندی واحدهای تولیدی شهرستان از منابع انرژی پاک و تجدید پذیر از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی‌شده شهرستان پیشوا طی چهار سال آینده است.

عباسی گفت:  احداث شبکه‌های ارتباطی و شریان‌های حمل‌ونقل در جهت خروج شهرستان از بن‌بست و پیوستن به شریان‌های اصلی حمل‌ونقل و ترانزیت کشور ازجمله نیازهای اساسی شهرستان پیشواست و آن را در سند ششم توسعه شهرستان پیش‌بینی و به جد پیگیری خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: تدوین برنامه‌های آموزشی در راستای بهبود کیفیت و کمیت فضاهای آموزشی، ملاحظات بهداشتی و درمانی شهرستان در خصوص ایجاد فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان، خانه‌های بهداشت و تجهیزات پزشکی موردنیاز و نیل به سرانه‌های استاندارد کشوری در حوزه سلامت از دیگر الزامات منطقه است.

فرماندار شهرستان پیشوا تدوین برنامه‌های فرهنگی شهرستان با محوریت جوانان و هم‌افزایی این برنامه‌ها با اقدامات و ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و همچنین تدوین برنامه‌های عمران شهری و روستای در جهت توانمندی و بازآفرینی کالبدی و فعالیت شهر و روستاهای شهرستان و بررسی اقدامات و ملاحظات دولت در طرح بافت‌های فرسوده شهری و روستایی را از دیگر برنامه‌های عنوان‌شده در سند توسعه شهرستان پیشوا عنوان کرد.

منبع : فارس

انتهای پیام

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران