دی 10, 1397

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین برگزار شد

یادواره شهدای ۱۰ دی ۵۷ ورامین، هم زمان با سال روز این قیام خونین در این شهرستان برگزار شد.
دی 09, 1397 166

عوامل اصلی فتنه آموزش دیده اروپا بودند

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران گفت: عوامل…
دی 09, 1397 149

تجمع بزرگ ورامینی ها در سال روز حماسه ۹ دی

مردم ورامین هم زمان با سال روز ۹ دی با تجمع در…
دی 08, 1397 183

خاطرات کفن پوشان ورامین از ۹ دی ۸۸/ تبلور حمایت از ولایت و انقلاب

مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در ۹ و ۱۰…

متن خبر

کدخبر:4492
منتشر شده در چهارشنبه, 11 مهر 1397 20:39
بازدید: 160

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران تاکید کرد:

لزوم توجه به ایده های نوین و استارت آپ ها در کسب و کارهای روستایی

+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران توجه به ایده های نوین و استارت آپ ها را به منظور رونق کسب و کار در مناطق روستایی ضروری دانست

.

 

به گزارش ورامین پرس؛معصومه پرندوار در جلسه هم اندیشی دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان پیشوا گفت: در استان تهران به دو موضوع توجه و نگاه جدی داریم؛ یکی بحث محیط و فیزیک روستا و دیگری شأن و منزلت روستاییان است.

وی گفت: موضوعی که در توسعه اقتصادی و توسعه پایدار در حوزه روستایی مدنظر قرار گرفته و دولت نیز نگاه ویژه ای بر آن دارد دارد، بحث اشتغال پایدار و توسعه متوازن در روستاها بر اساس پیشران های توسعه ای در هر شهرستان است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران بیان داشت: یکی از ویژگی های مهمی که شهرستان های اطراف شهر تهران دارند نزدیکی آنها به شهر تهران است و اعتقاد داریم اگر هر شهرستانی در اطراف تهران بتواند مسئولیت یک نقش را قبول می کند می تواند متحرک موتور اقتصادی کشور که شهر تهران است باشد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران ادامه داد: اکثر شما دهیاران و شوراهای اسلامی افرادی تحصیل کرده و نخبه هستید و کوله باری از تجربه به همراه دارید که با قرارگیری این قابلیت ها در کنار یکدیگر می توانید برنامه های خوبی را ارائه دهید و در این زمینه از ظرفیت نخبگان و تحصیلکردگان شهرستان نیز استفاده کنید.

دهیاران عامل اجرایی سیاست های شوراها هستند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران از شوراهای اسلامی روستاها خواست تا از دهیاران حمایت کنند و گفت: دهیار در حوزه روستایی عامل اجرایی سیاست های شوراست و خوشخبتانه در شهرستان پیشوا تعامل خوبی میان دهیاران و شوراهای اسلامی وجود دارد که اگر با این روش پیش برویم توسعه بیش از پیش شهرستان را شاهد خواهیم بود.

روستاها نباید تبدیل به روستاشهر شوند

وی افزود: روستاها را نباید تبدیل به روستاشهر کنیم و خانه روستایی باید با همان خشت و گل و شرایطش، همان جا باشد و وقتی وارد روستاها می شویم از روستا پیروی کنیم.

پرندوار افزود: از اینکه روستاها به چهره شهری تبدیل شوند باید پرهیز کرده و به خدمات و کارکردها در روستاها توجه کنیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران گفت: عامل اساسی به وجود آمدن شهرها مازاد تولیدات روستایی بوده است یعنی روستاها تولید و شهرها مصرف می کردند اما امروزه می بینیم روستایی حتی نان خود را از شهر تامین و در شهر نیز کار می کند در صورتی که ماهیت روستا چیزی به غیر از این است.

لزوم توجه به ایده های نوین و استارت آپ ها در حوزه روستایی

پرندوار با بیان این که با کارهای عمرانی در روستاها مخالف نیستیم، گفت: بهتر است به اولویت های روستا از جمله مقاوم سازی و بازآفرینی، پیش بینی سوله های چند منظوره برای مواقع بحران، کسب و کارهای جدید، ایده های نوین و استارت آپ ها در حوزه های روستایی توجه کرد.

باید نگاهی نو به روستاها داشته باشیم

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری تهران از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا مباحث عمرانی را به جد پیگیری کنند و افزود: این وظیفه ماست تا به روستاییان خدمات دهیم و محیط روستا را برای زندگی روستاییان فراهم کنیم اما باید یک نگاه نو به روستاها داشته باشیم و اعتبارات را به گونه ای هزینه کنیم تا به عنوان یک سرمایه برای آینده باشد.

وی افزود: ما دنبال اصلاح امور و جریان هستیم که نفع آن به مردم در روستاها و شهرها برگردد و امیدوارم با یک خرد جمعی و به دور از هر گونه منیت و با یک نگاه توسعه ای در روستاها شاهد توسعه پایدار در این مناطق باشیم.

پرندوار با اشاره به اینکه هر روستایی ظرفیت های خاص خود را دارد در پایان متذکر شد: برای هر روستا می توانیم یک شناسنامه تهیه و با تجه به ظرفیت های موجود، فقط یک عملکرد برای آن تعریف کنیم؛ مثلا یک روستا را به عنوان روستای گردشگری، یکی را به عنوان قطب تولید انرژی های پاک، یکی را کشاورزی و … تعیین و بر روی آنها برنامه ریزی و هدف گذاری کنیم.

منبع : مهر

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران