مهر 25, 1398

1500نفر در ورامین به کشت گل و گیاه مشغول می شوند

مدیر جهاد کشاورزی ورامین و رئیس دادگستری بخش جوادآباد از مجتمع گلخانه ای حصارگلی بازدید کردند. در این بازدید،…
مهر 25, 1398 1

جزئیات فرونشست زمین در مسجد تاریخی ورامین

فرماندار شهرستان ورامین درباره فرونشست زمین در…
مهر 25, 1398 1

آغاز عملیات واکاری چمن و کاشت گل‏های فصلی در قرچک

شهردار قرچک گفت: عملیات واکاری و کاشت گل‏های فصلی…
مهر 25, 1398 1

پیگیر رفع مشکلات اشتغال و مسکن مددجویان قرچک هستیم

فرماندار قرچک گفت: پیگیر رفع مشکلات اشتغال و مسکن…

متن خبر

کدخبر:4840
منتشر شده در سه شنبه, 13 آذر 1397 19:56
بازدید: 325
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

فرماندار پیشوا گفت: بخشداری‌های مرکزی و جلیل‌آباد باید نسبت به راه‌اندازی گشت ساختمانی در محدوده‌های خود اقدام کنند

.

به گزارش ورامین پرس؛حسین عباسی بعد از ظهر سه شنبه در جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرستان پیشوا گفت: ازآنجاکه مسئله ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز یک امر بدیهی، واضح و مهم در شهرستان پیشواست، جلسات هماهنگی در این راستا نیز باید مدون، منسجم و منظم برگزار شود و پیشبرد اهداف آن مانند سایر ستادها، کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها اهتمام جدی اعضاء را می‌طلبد.

وی افزود: در شهرستان پیشوا که قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بی‌نظیری در بخش کشاورزی دارد، مقابله با تغییر کاربری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز به‌مراتب از اهمیت مضاعف‌تری برخوردار بوده و نسبت به سایر نقاط استان تهران باید حساسیت بیشتری را نشان داد چراکه خروج این‌گونه اراضی از مسیر تولید زراعی، لطمات جبران‌ناپذیری را ایجاد می‌کند.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: با همکاری همه مجموعه‌های اداری تلاش می‌کنیم تا سریع‌ترین و سهل‌ترین راه‌ها برای تأمین نیازهای مردم طبق مقررات و ضوابط قانونی فراهم شود ولی در کنار آن نیز باید حساسیت‌های لازم نسبت به حفظ و حراست از اراضی لحاظ شود.

وی اهتمام و جدیت رئیس و مجموعه دادگستری شهرستان پیشوا را در مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز موجب آرامش خاطر دیگر ادارات و دستگاه‌های شهرستان دانست و گفت: ادارات باید از این موقعیت به‌عنوان یک فرصت ویژه استفاده کنند تا مأموریت‌ها را با پشتوانه قضایی به نحو احسن به انجام برسانند.

عباسی ادامه داد: ورود دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در مقاله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی، نافی مسئولیت سایر ادارات نیست بلکه همه دستگاه‌ها باید نسبت به انجام وظایف و مسئولیت‌های محوله احساس تکلیف نموده و با رعایت دستورالعمل‌ها و بر طبق موازین قانونی و ضوابط و مقررات، امورات را پیش ببرند تا ضمن حفظ و حراست از اراضی، از خلاء‌هایی که ممکن است سبب سوءاستفاده برخی افراد و اتلاف بیت‌المال و سرمایه عمومی شود، جلوگیری شود.

وی با اشاره به تخلفاتی که احیاناً ممکن است در محدوده‌های مرزی دو شهرستان صورت بگیرد، گفت: در صورت ابهام در محدوده‌های مرزی دو شهرستان، بهترین راه استعلام است و این ابهام نباید بهانه‌ای برای عدم مقابله با تخلفات باشد بلکه با استعلام و اطلاع به مجموعه‌های فرادستی و همکاری بین دو شهرستان باید از اقدامات غیرقانونی جلوگیری کرد.

فرماندار پیشوا بر جدیت اعضای ستاد بر پیشگیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد و ادامه داد: تمام توانمان را به کار می‌گیریم تا هیچ ساخت‌وساز غیرمجازی در منطقه انجام نشود و در صورت مشاهده ساخت‌وساز غیرمجاز، علاوه بر تشکیل پرونده برای فرد متخلف،  با دستگاه مربوطه نیز به دلیل قصور و کوتاهی برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی با تأکید بر لزوم اجرای گشت‌های ساختمانی در شهر و روستاها تأکید کرد و گفت: بخشداری‌های مرکزی و جلیل‌آباد باید نسبت به راه‌اندازی گشت ساختمانی در محدوده‌های خود اقدام کنند و با انجام گشت‌های مشترک با اداره جهاد کشاورزی و اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، نظارت بر ساخت‌وسازها را تشدید و زمینه سوءاستفاده برخی افراد را از بین ببرند.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام شمس رئیس دادگستری شهرستان پیشوا ضمن تشریح  قوانین و دستورالعمل‌های برخورد با تغییر کاربری اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز، جهاد کشاورزی را متولی اصلی مقابله با تغییر کاربری اراضی دانست و بر لزوم همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط در این خصوص تأکید کرد.

بر اساس این گزارش، جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز شهرستان پیشوا به ریاست حسین عباسی فرماندار و با حضور حجت‌الاسلام شمس رئیس دادگستری، سیروس جعفری معاون سیاسی انتظامی فرماندار و مسئول هماهنگی امور بخشداری مرکزی، شیرزاد یعقوبی معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری، سیدعباس حسینی بخشدار جلیل‌آباد، حکمت امیری شهردار و سایر اعضاء در فرمانداری برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

بعد از جلسه نیز اعضای ستاد به اتفاق فرماندار شهرستان در بازدید میدانی روند ساخت و سازهای روستاهای بخش مرکزی را بررسی کردند.

منبع :مهر

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران