ارديبهشت 26, 1399

شاهنامه یک شاهکار کاربردی و قابل استناد برای ادوار بشری است

به گزارش ورامین پرس؛ فرامرز مولایی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری در سالروز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی…
فروردين 23, 1399 535

آداب و رفتارهای غلط را در جامعه اصلاح کنیم

باورها غلط اجتماعی جهت و مسیر زندگی انسان را…
فروردين 23, 1399 519

عاملان شیوع بیماری کرونا چه مسئولیتی دارند؟

اگر اشخاص دارای علائم بیماری نسبت به انجام کامل…
فروردين 23, 1399 524

وظایف دولت در پیشگیری و مقابله با شیوع بیماری های همه گیر

در پی مشاهده مواردی از ابتلا به ویروس کرونا در…

متن خبر

کدخبر:2007
منتشر شده در چهارشنبه, 13 خرداد 1394 13:52
بازدید: 10340
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ایا  درست است که فقط برای بحث هسته ای دلواپس شویم در حالیکه به نظر مردم ورامین برخی از مشکلات  و مسائل شهری مهمتر از بحث هسته ای است.

 

ورامین پرس- رضا دهقان-  از ابتدای تشکیل دولت تدبیر و امید و اغاز مذاکرات هسته ای ایران و 5+1، تجمعات و کمپین های مختلفی مانند "دلواپسم" و "من اجازه نمیدهم"  توسط منتقدان و مخالفان مذاکرات هسته ای که بیشتر شکست خوردگان انتخابات 92 هستند در کشور شکل گرفته که برگزاری با مجوز و یا غیر قانونی اینگونه مراسمات  به بحث سیاسی روز تبدیل شده است .
 در همین ارتباط رحمانی فضلی وزیر کشور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور با بیان اینکه موضوع انرژی هسته ای در چارچوب منافع ملی با هدایت رهبری، اجرای دولت و نظارت مجلس و دیگر دستگاه های نظارتی به پیش می رود؛ گفته بود: به عنوان وزیر کشور اعلام می کنم که هیچ مجوزی را له یا علیه این موضوع که مورد اجماع عمومی و رهبر معظم انقلاب است، نخواهیم داد.
 سخنان وزیر کشور از ان جهت مهم است که دولت به عنوان مسئول تامین امنیت کشور اجازه هرگونه تجمع غیر قانونی و تشویش اذهان عمومی و تضعیف نظام اسلامی را به هیچ گروه و جریانی نمی دهد و در این راستا از برخورد  با این تجمعات نیز خبر داده است.
منتقدان دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای در ورامین نیز در پیروی از هم قطاری های خود در شهرهای همچون مشهد، تهران، قم وقزوین قصد دارند تجمعی با عنوان "من اجازه نمی دهم"را  در ورامین برگزار کنند و بنا بر انچه که  در شبکه های اجتماعی و سایت منتسب به جبهه پایداری در ورامین منتشر شده این تجمع همزمان با راهپیمایی 15 خرداد ورامین در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود.

در همین راستا تبلیغات و فراخوان  زیادی از سوی  این افراد نا معلوم صورت گرفته  تا جایی که بروشورهای  این تجمع در راهپیمایی منتظران ظهور در ورامین پخش شده و تاکنون نیز هویت و حزب و گروه برگزار کنندگان  مشخص نیست ولیکن با توجه به تبلیغات فراخوان این تجمع در سایت گروه جبهه پایداری در ورامین و  می توان حدس زد که چه کسانی پشت پرده این اقدام هستند .
فارغ از انچه که قرار است رخ بدهد و با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب که تیم مذاکره کننده هسته ای را فزرندان انقلاب نامیدند و فرمودند : هیچکس نباید مجموعه مذاکره کنندگان را سازش کار بداند، اگر این تجمع با مجوز فرمانداری و یا شورای تامین شهرستان انجام شود کار بسیار مناسبی است و با توجه به نص صریح قانون اساسی در خصوص راهپیمایی و تجمعات بدون سلاح نشان از ازادی بیان در حکومت اسلامی  و احترام دولت تدبیر و امید  به منتقدانش است. 
 البته تصمیم زیرکانه و البته مشکوک برگزار کنندگان این تجمع در تعیین زمان و مکان بسیار جای تامل دارد. بنابر توضیحاتی که در پوستر این تجمع  در سایت منتسب به جبهه پایداری در ورامین منتشر شده  انها  از میان 365 روز سال و بیش از  100کیلومتر مربع مساحت شهرستان ورامین دقیقا باید روز 15 خرداد و  در کف خیابان میدان امام حسین (ع)  و حتی  همزمان با ساعت راهپیمایی15 خرداد، را انتخاب کنند.
راهپیمایی 15 خرداد  شهرستان ورامین هرساله به منظور پاسداشت شهدای این قیام  و تجدید بیعت با ارمانهای بنیانگذار انقلاب و رهبر انقلاب  در ورامین برگزار می شود و با اعلام  فراخوان تجمع "من اجازه  نمیدهم" رسما از مردم خواسته شده که یا در راهپیمایی 15 خرداد شرکت کنند یا در این تجمع و یا شاید با انتخاب میدان  امام حسین (ع)(راه اهن) که مسیر عبور و مرور جمع زیادی از مردم هست ، می خواهند تعداد زیادتری از مردم را به سوی خود جلب کنند.

 البته با توجه به برگزاری راهپیمایی 15 خردا در همان روز باید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  اجازه چنین تجمعی را  در همان ساعت به دوستان دلواپس بدهد که دقیقا مشخص نیست  ایا مجوزی در این خصوص از سوی ارگانهای مربوطه صادر شده است.
 از سوی دیگر مسئول هماهنگ کننده تجمع”من اجازه نمی دهم" در ورامین  در گفتگو با رسانه منتسب به جریان جبهه پایداری  در ورامین در خصوص علل برگزاری چنین تجمعی  گفت:این حرکت برای آن است که مقام معظم رهبری مطمئن شوند که مردم به خصوص نسل قیام کنندگان سال ۴۲ از ایشان حمایت می کنند و تا پای جان برای این حرکت نیز ایستادگی خواهند کرد.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: امروز احساس می کنیم که در ماجرای هسته ای به ما ظلم می شود و این به معنای آن نیست که تیم مذاکره کننده ما ضعیف عمل می کنند، بلکه این تیم از فرزندان انقلاب ما هستند ولی نیاز به حمایت دارند که این حرکت ها دست آنها را در مقابل آمریکا پر خواهد کرد(سایت ورامین ما )
سوال من به عنوان یک خبرنگار و نماینده افکار عمومی مردم از مسئولان برگزار کننده این تجمع اینست که  چرا اغراض و عقده گشایی های سیاسی خود را به رهبری انقلاب گره می زنید؟ ایا سخنان رهبر انقلاب در حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای را نشنیدید ؟ و چرا باید در روزی که مردم مومن و انقلابی ورامین در حال برگزاری راهپیمایی 15 خرداد هستند در سوی دیگر شهر عده ای جدا از مردم تجمع کنند و به دنبال افکار و نظرات غیر نظر رهبری باشند؟ اگر فرمانداری در این خصوص مجوزی صادر نکرده ایا برگزاری تجمع غیر قانونی و با توجه به جمله رهبر انقلاب در خصوص فصل الخطاب بودن قانون چه توجیه عقلی  و شرعی دیگری دارد؟
 از سوی دیگر تجمع "من اجازه نمیدهم" چه سنخیتی با وارثان قیام  15 خرداد دارد که شما ان را قیامی دیگر از وارثان 15 خرداد  دانستید ؟ ایا سو استفاده  از نام رهبر انقلاب کافی نیست که دست به دامن  شهدای 15 خرداد شدید و از انان برای توجیه اقدام خود بهرمند می شوید ؟
 شهدای 15 خرداد و قیام مردم ورامین در سال 42 برای دفاع از امام راحل و مرجعیت شیعه بود که در ان سال در برابر خیانتهای شاه و اقدمات برخلاف شرع او ایستادگی کردند و  گره زدن اقدام شما با قیام  15 خرداد در حالیکه  رهبر انقلاب بارها اعلام کردند شخصا مذاکرات را  نظارت می کنند و از مذاکره کنندگان نیز حمایت کردند هیچ گونه تناسبی ندارد و خیانت به نام شهدا است .      
مسئله بعدی حمایت از تیم مذاکره کننده در این تجمع  است که  احتمالا ایشان به قصد شوخی و طنز ان را بیان کردند. چگونه ممکن است که تیم هسته ای جمهوری اسلامی ایران را با بیان کلماتی مانند بزدل ، ترسو و خائن حمایت کرد؟ ایا تخریب و توهین به دولت (بنا بر ان چیزی که در تجمعات قبلی در شهرهای دیگر رخ داده و احتمالا در ورامین نیز شکل می گیرد)  موجب تقویت دولت در  مذاکره با 5+1 خواهد شد ؟
 خدا رو شاکر هستیم که به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی خاصه شهدای 15 خرداد سال 42 ورامین  و در زمان انقلاب اسلامی افرادی با هرگونه گرایشی می توانند ازادانه تجمعی بر علیه دولت حاکم برگزار کنند اما در اینکه اینگونه تجمعات بر خلاف منویات رهبری و مصالح نظام اسلامی است نباید شک کرد. گرچه برخی از برگزار کنندگان ان را  از مومنین و دلسوزان انقلاب در شهر ورامین  می دانم، ولی راه و روش انها  قطعا برای شهرستان انقلابی  ورامین  و ان هم در روز 15 خردا تبعات سنگینی خواهد داشت.
 فراموش نکنیم که سال گذشته توزیع بروشورهای بر علیه رئیس جمهور در همین راهپیمایی موجب شد عظمت و شکوه  برگزاری راهپیمایی 15 خردا مردم ورامین زیر سوال برود و نباید اجازه بدهیم تریبون ها  به جای پوشش  حضور مردم  به دنبال  عقده گشایی برخی از افراد برود .
   نظر این بنده حقیر در درجه اول به عنوان یک شهروند و بعد به عنوان خبرنگار اینست که دلواپسان و دلشوره زدگان ورامینی  بک بار هم از حامیان سیاسی خود در ورامین سوال کنند که برای اجرای مطالبات به حق مردم چه کردند ؟ ایا  درست است که فقط برای بحث هسته ای دلواپس شویم در حالیکه به نظر مردم ورامین برخی از مشکلات  و مسائل شهری مهمتر از بحث هسته ای است.
امروز مردم ورامین از وضعیت نامعلوم  پروژه مترو ، کمبود شغل برای جوانان ، تعطیلی کارخانه قند به عنوان هویت اقتصادی شهر، نبود رسانه ملی مخصوص جنوبشرق، اجرایی نشدن مصوبات دولت قبل و کمبود فضاهای فرهنگی و ...... دلواپس هستند، مردم از برخی فساد اداری، رشوه و پارتی بازی  و عدم تکریم ارباب رجوع در برخی از ادارات دلواپس هستند نه از مذاکرات هسته ای که زیر نظر رهبری انقلاب در حال انجام است.
  در پایان رسما  می گویم که به دلواپسان حسودی میکنم که  فقط  دلواپس موضوع هسته ای هستند و اگر مثل من از جزئیات و کلیات مسائل شهرستان خبر داشتند باید دم به دم دلواپس بودند.
خدا شما و همه ما را به راه راست هدایت و بین شما و مردم ، قضاوت کند.

انتهای پیام/
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران