فروردين 30, 1397

دخالت برخی مسئولان بی احترامی به اصناف ورامین است

اتاق اصناف شهرستان ورامین در خصوص انتخابات اتاق اصناف و دخالت برخی مسئولان شهرستان اطلاعیه ای صادر کرد و این…
فروردين 16, 1397 141

4211 نفراز خدمات هلال احمر ورامین برخوردار شدند

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ورامین گفت : همزمان…
فروردين 16, 1397 156

کار در منازل باید در ورامین فرهنگ سازی شود

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ داوود اصغری در دیدار…

متن خبر

کدخبر:3550
منتشر شده در چهارشنبه, 20 ارديبهشت 1396 23:07
بازدید: 1332
+ 0
+ 0
امتیاز کاربران
 

این خبر را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دوستانی که در تمام آن هشت سال سکوت کرده بودند یا حمایت می‌کردند یا آن اقدامات را نشانه اقتدار ملی می‌دانستند، امروز نمی‌دانم بر اساس کدام داده‌ها می‌آیند و ادعاهای خلاف می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

محمدجواد ظریف یکی از افرادی بود که در دولت یازدهم، مورد تخریب و اتهامات فراوانی قرار داشت و بسیاری از دلواپسان حتی او را به همکاری با غرب متهم کردند. این در صورتی است که او با تمام قوا در به دست آوردن برجام، برای کشور در برابر قدرت‌های جهانی ایستاد.

به گزارش  ورامین پرس به نقل از نامه نیوز،‌او در تازه‌ترین اظهارات خود درخصوص این اتهامات گفت: دوران سختش زمانی بود که برای مذاکره می‌رفتیم و توقع داشتیم که از ایران حمایت دریافت کنیم، اما در زمان مذاکره مجبور بودیم مراقب شش قدرت برتر دنیا باشیم که منافع ما را زیر سوال نبرند، چون ما در یک محیط نابرابری تلاش می‌کردیم حقوق ملت را احیا کنیم. در این مصاف دشوار، هرروز نگران اتهامات، حتی بیش از اتهامات، افتراهایی که در داخل علیه ما مطرح می‌شد هم بودیم و همزمان باید مذاکره هم می‌کردیم. ظریف درباره اینکه گفته می‌شود او در برجام با غربی‌ها همکاری کرده و منافع کشور را به باد داده است، گفت: کسی را در دنیا پیدا نمی‌کنید که ادعا کند ایران در مذاکرات هسته‌ای، متضرر شد. اگر تمام تبلیغات را ببینید، حتی کسانی که در طرف مقابل می‌خواهند از کار خودشان دفاع کنند، هیچ‌گاه این ادعا را نکرده‌اند. من تاسف می‌خورم که چرا یک گروهی در تبلیغاتشان طوری وانمود می‌کنند که انگار کسی می‌تواند با نمایندگان این مردم جز از راه تعظیم و تکریم برخورد کند. این قسمت بنده و همکارانم را قدری آزرده می‌کند که چرا برای برخی منافع زودگذر، اصل اقتدار نظام زیر سوال می‌رود! او درباره ادعاهای یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری توضیح داد: خیلی از آنچه در مورد واقعیات برجام اظهار و ادعا می‌شود، خلاف‌واقع است. مثلا گفته می‌شود ما نتوانستیم پول نفت را به کشور برگردانیم که این خلاف‌واقع است یا می‌گویند ما مجبوریم پول نفت را با کالای بنجل وارد کشور کنیم. تعجب می‌کنم اینها واقعیاتی بود که 4، 5 سال پیش اتفاق می‌افتاد. آن زمان من کمتر نقد می‌شنیدم، اما امروز پول نفتمان را به ارزهای معتبر بین‌المللی وارد می‌کنیم و مجبور نیستیم هیچ‌کدام از آن روش‌ها از یک طرف ظالمانه و از یک طرف پر فساد را که در دوره گذشته اتفاق می‌افتاد، تجربه کنیم و از آن روش‌ها استفاده کنیم.

دوستانی که در تمام آن هشت سال سکوت کرده بودند یا حمایت می‌کردند یا آن اقدامات را نشانه اقتدار ملی می‌دانستند، امروز نمی‌دانم بر اساس کدام داده‌ها می‌آیند و ادعاهای خلاف می‌کنند. یکی از اتفاقات عجیبی که در زمان مذاکرات رخ می‌داد، بیلبوردهای شهرداری درخصوص مذاکرات بود که حتی گاهی اتهاماتی را علیه تیم مذاکره‌کننده مطرح می‌کرد. ظریف در این‌باره گفت: نمی‌دانم چه کسی این بیلبوردها را گذاشته بود، ولی امیدوارم کسانی که این اقدام را کردند، احساس کنند فشاری به افرادی که به فرموده مقام معظم رهبری «امین و شجاع و غیور و متدین» بودند که چنین تلاشی را شبانه‌روز انجام می‌دادند، نیاورده‌اند و در برابر وجدان خودشان آسوده باشند که این تلاش و حرکتی که می‌کردند، همکاران مرا که برخلاف گذشته که در یک روز ممکن بود حداکثر 4، 5 ساعت مذاکره شود و هیچ‌وقت هم از دو روز بیشتر نمی‌شد اما در دوره ما بعضا سه تا چهار هفته و هر روز و بعضی روزها 10 تا 12 ساعت مشغول مذاکره بودند، آزرده نکرده باشد. حتما شنیده‌اید که یک مذاکره بنده با آقای کری 9 ساعت یکسره از ساعت 9 شب تا 6 صبح روز بعد بدون توقف ادامه داشت. خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ای که در لوزان بودند، این را شنیدند و دیدند و بعد هم گفتند که در تاریخ آمریکا طولانی‌ترین مذاکره‌ای است که وزیرخارجه آمریکا داشته است. خب، این همه فشار را ببینید. برای تعریف کردن داستان کسی 9 ساعت با دیگری نمی‌نشیند. فشار بوده، مذاکره بوده و تلاش بوده برای به حداکثر رساندن منافع کشور. در این فضا دوستان یکی پس از دیگری این پوسترها و بنرها و پلاکاردهایی که ساخته می‌شد که من نمی‌دانم چگونه و از کدام بودجه ساخته می‌شد را در سطح شهر نصب می‌کردند.

پاسخ ظریف به ادعای قالیباف

یکی از بحث‌های داغ این‌روزها، اظهارات شهردار تهران است. مسئولی که یکی از مجموعه‌های زیردست او علیه مذاکره‌کنندگان، بیلبورد می‌زد. او معتقد است کشور به دو بخش 4‌درصد «دزد»‌ و 96‌درصد «بدبخت» تقسیم شده است. ظریف درخصوص این اظهارات عجیب، گفت: آنچه باعث موفقیت مردم و نظام شده و انقلاب را پیروز کرده، همانی است که امام(ره) فرمودند «وحدت کلمه» بود. ما یک مردمیم، یک جامعه‌ایم، یک هدف داریم. مردم را نباید دسته‌دسته کنیم. ما باید بپذیریم که آنچه براساس نص صریح قرآن توانست امت اسلامی را نجات دهد، وحدت، همدلی و نزدیک شدن آنها بود. دودستگی و دوقطبی شدن، درواقع ورود به یک آتشی است که دامن همه را خواهد گرفت که به واسطه اسلام از آن نجات یافتیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

گزارش تصویری

آخرین / پربازدید


اخبار داخلی


مناطق


پیوند ها

ندای وارنا
سایت خبری جنوبشرق استان تهران
خبرگزاری برنا
برنا استان تهران
وارنا نیوز
پایگاه خبری وارنا نیوز
فرمانداری ورامین
سایت فرمانداری ورامین
ندای وارنا
سات خبری استان تهران